Ponedeljak, 26.12.2011.

17:59

PL: Junajted ubedljiv, kiks Sitija

Fudbaleri Mančester junajteda su sa ubedljivih 5:0 pobedili Vigan na "Old Trafordu" u meču 18. kola Premijer lige koji je obeležio trostruki strelac Berbatov.

Gradski rival Junajteda Siti odigrao je meč bez golova u gostima sa Vest Bromvič Albionom, pa su klubovi iz Mančestera izjednačeni na vrhu tabele Premijer lige sa po 45 osvojenih bodova. Liverpul je još jednom razočarao na "Enfildu" pošto je sa poslednjeplasiranim Blekburnom odigao samo 1:1

Njukasl je nastavio sa odličnim rezultatatima ove sezone pošto je golovima Ben Arfe i Ibrahima Baa u razmaku od tri minuta pobedio na gostovanju Bolton sa 2:0 i time prekinuo seriju od četiri utakmice bez u kojima nije pobedio. U duelu između Sanderlenda i Evertona nije bilo pobednika - 1:1.

U prvom meču dana Čelsi je na "Stamford Bridžu" odigrao samo 1:1 sa Fulamom.

Mančester junajted je nastavio sa odličnim partijama u Premijer ligi i lako opravdao ulogu favorita u meču sa Viganom. Ekipa Aleksa Fergusona je ostavarila petu uzastopnu pobedu u prvenstvu i posle kikseva gradskog rivala u mečevima sa Čelsijem i Vest Bromvič Albion stigla bodovnu prednost koju je imao tim Roberta Manćinija. Junajted je nastavio i neverovatan niz u mečevima sa Viganom u prvenstvu pošto je ostvario čak trinaestu uzastiopnu pobedu.

Škotski stručnjak je meč počeo sa Valensijom na poziciji desnog beka i Kerikom kao štoperom, a celo drugo poluvreme odigrao je 19-godišnji Frajers koji je zamenio Evansa.

Mančester je poveo već u osmom minutu preko Parka posle asistencije Evre. Zatim je Bugarin Dimitrij Berbatov postigao dva gola. Prvi u 41. minutu kada je asistent bio Valensija, drugi u 58. minutu posle dodavanja Gibsona.

Juanjted je od 39. minuta igrao sa igračem više pošto je isključen Samon. Ekvadorac Valensija postiže gol u 75. minutu, a konačan rezultat kompletirajući het-trik postavlja Berbatov tri minuta kasnije.

Fudbaleri Mančester sitija za nešto više od 90 minuta nisu uspeli da smeste loptu iza leđa Bena Fostera. Imao je tim Roberta Manćinija u meču sa Vest Bromvičom čak 70% poseda lopte u svojim nogama, 14 šuteva ka golu, pokušavao je Italijan sa Berijem, Džonsonom i Džekom u drugom poluvremenu da dođe do gola, ali rezultat je ostao 0:0. Mario Baloteli je u 30. minutu pogodio prečku Fosterovog gola.

Vest Bromvič je i posle pobeda nad Blekburnom i Njukaslom ostao neporažen i u ovom meču, dok je Siti zadržao prvu poziciju zbog bolje gol razlike od gradskog rivala Junajteda.

Liverpul ove sezone nije poražen na "Enfildu" ali je na devet utakmica čak šest puta odigrao nerešeno. U svlačionici Keniaj Dalgliša se ove sezone sigurno više neće govoriti o borbi za titulu, prvu posle 22 godine.

Poslednjeplasirani Blekburn je ostao neporažen, a imao je i rezultatsku prednost od 45. minutu posle autogola Čarlija Adama. Maksi Rodriges je u osmom minutu nastavka postigao gol za izjednačenje, a to je bio i konačan rezultat.

Kapiten Liverpula Stiven Džerard se vratio na teren posle trećeg odustva ove sezone zbog problema sa povreda. Džerarda je zamenio Adama u 69. minutu ali nije uspeo da napravi prekoret na terenu. Reprezentativac Srbije Radosav Petrović je odigrao poslednjih 15ak minuta utakmice pošto je zamenio Dana.

Sanderlend je sa novim menadžerom želeo pobedu u meču sa Everonom. Poveo je domaći tim golom Kolbaka u 26. minutu, ali Lejton Bejns u 51. minutu doneo svom timu bod. Ekipa Dejvida Mojesa je treću utakmicu zaredom ostala neporažena.

Njukasl je pobedio Bolton sa 2:0 golovima Ben Arfe i svog najboljeg strelca Ibrahima Baa i tako osvojio sa tri boda posle četiri kola u kojima je osvojio samo jedan bod.