Subota, 22.10.2011.

22:41

Het-trik Ronalda, stala Barsa

Kristijano Ronaldo ostvario je het-trik u 15 minuta meča Real Madrida u Andaluziji, a pobede u 9. kolu Primere ostvarili su još Sporting i Espanjol.

Madriđani su savladali Malagu 4:0, a sve golove gosti su postigli u prvom poluvremenu. Minimalnim rezultatom u gostima je slavio i Espanjol u Santanderu.

Sporting je u Hihonu sa 2:0 savladao Granada, a poslednji meč u subotu, dok je derbi kola između Barselone i Sevilje završen bez golova na "Kamp Nou".

Real je u Malagi poveo već u 11. minutu kada je Anhel di Marija fenomenalno prigrao zemljaka Gonsala Iguaina za 1:0. Usledilo je zatišje, a onda je od 24. do 38. minuta prošlo u znaku Kristijana Ronalda.

Portugalac je prvo duplirao prednost gostiju posle još jedne odlične asistencije Di Marije, da bi potom u 34. sam sebi stvorio poziciju i udarcem po zemlji savladao Rubena.

Treći gol Ronaldo je postigao u 38. minutu pošto mu je posle kornera Di Marije, Serhio Ramos sa druge stative glavom poslao loptu u sredinu, a on je dočekao u skoku i ubacio u mrežu sa nekoliko metara.

Pobedu Sportingu u Hihonu doneli su David Baral i Kastro golovima u prvom poluvremenu. Kastro je asistirao Baralu, dok je njemu pomogao Alberto Lora. Espanjol je slavio u Santanderu, a loptu u Rasingovu mrežu postoa je Serhio Garsija pola sata pre kraja meča.