Subota, 20.08.2011.

18:20

Strašni Bajern i silni Verder

Fudbaleri Bajerna "pregazili" su Hamburg 5:0 (3:0) u trećem kolu Bundeslige, dok je aktuelni šampion Borusija iz Dortmunda zabeležila još jednu pobedu.

Izvor: AY

Autor: AY

Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je čitav meč.

Pored Bajerna, briljirao je i Verder, koji je u meču sa čak osam golova pobedio Frajburg 5:3.

Trener Hamburga Mihael Ening naglasio je da njegov tim ima šanse, samo ako "preživi" prvo poluvreme. To se nije desilo, pošto je Bajern u vođstvo došao golom Van Bujtena već u 13. minutu, posle odličnog izvođenja slobodnog udarca Robena. Na 2:0 povisio je Riberi već četiri minuta kasnije, posle dobre asistencije Milera.

Ubedljiv trijumf na Alijanc Areni najavio je sjajni gol Arjena Robena u 34. minutu, koji je samo prebacio loptu preko Drobnija nakon solo prodora. Timu iz Hamburga više nije bilo spasa, a mogli su i gore da prođu, pošto je Miler propustio dve odlične šanse pre kraja poluvremena.

Gomes je u 56. minutu posle nove asistencije Milera dodao još jedan gol, a hrvatski internacionalac Olić je u 80. minutu postavio konačan razultat.

Dortmund je sigurnom igrom stigao do vrednih bodova protiv Nirnberga, a srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za "milionere".

Uzbudljivu i efikasnu utakmicu odigrali su u Bremenu Verder i Frajburg, a domaćin je u finišu meča uspeo da otrkije sve nedoumice oko pitanja pobednika.

Meč Keln-Kajzerslautern završen je remijerm 1:1, a sve je bilo odlučeno već posle 20 minuta. Prvo je Ilićević u 17. minutu doveo goste u vođstvo, da bi Jajalo izjednačio za domaće već posle dva minuta.