Nedelja, 09.11.2008.

14:56

Pobeda Partizana u Zrenjaninu, 2:0

Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima Banat, sa 2:0 (0:0) u poslednjem meču 12. kola Jelen Superlige.

Domaće je načeo Bogunović, u 70. minutu, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca, a konačan rezultat postavio je Dijara u nadoknadi vremena, kada je posle solo akcije sa leve strane prebacio golmana i zatresao mrežu. 'Crno-beli' su tako povećali prednost na vrhu tabele Superlige i sada imaju 29 bodova, osam više od drugoplasirane Vojvodine.

Tim Slaviše Jokanovića pružio je samo prosečnu partiju, što ga nije sprečilo da zabeleži devetu pobedu u sezoni. Po terenu za koji bi i epitet očajan bio neprimereno pohvalan fudbaleri dva tima su od prvog minuta počeli da igraju onako kako se i očekivalo.

Partizanov vezni red i igrači po bokovima pokušavali su da ozbiljnije ugroze gol Bogunovića, domaći su čekali priliku da jednim dodavanjem otvore kontranapad.

Zbog toga, kao i činjenice da su igrači Partizana prvih 45 minuta odigrali 'uz vetar', očigledno iscrpljeni poslednjim mečevima i daleko od forme iz uvodnog dela šampionata, pravih prilika nije bilo.

Pokušaji Žuke i Zorića posle jedinog kornera domaćih u tom delu sve su što je vredno pomena.

Solidnu priliku propustio je Dijara, neposredno pred odmor, kada je na oštar centaršut Paunovića sa leve strane slabo zahvatio loptu i sa samo nekoliko metara od gola poslao je u korner.

U nastavku se ništa značajno nije promenilo u igri, a jedina promena u sastavima biio je ulazak Miloša Bogunovića umesto Fejse.

Do 70. minuta igralo se loše, Partizanovi fudbaleri imali su novi problem, kako su strane promenjene oni su igrali 'niz vetar' pa su skoro sva dodavanja odlazila u ruke golmanu domaćih ili štoperima Banata.

Onda je Miloš Bogunović sa 18 metara šutirao i pogodio sam donji ugao gola za vođstvo Partizana od 1:0.

Poslednjih dvadesetak minuta domaćin je pokušavao da dođe do prilike da ugrozi Mladena Božovića ali je crnogorski reprezentativac bio siguran a prave prilike nije bilo.

Lamin Dijara je, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, uspeo da prevari Zorića, šutira iskosa sa petnaestak metara i savlada golmana domaćih, dovoljno za pobedu lidera na tabeli koji ponovo ima osam bodova u odnosu na drugoplasirani tim na tabeli.

'Crno-beli' su u Zrenjaninu imali 15 udaraca, od toga šest u okvir gola, ekipa Banata jedan direktan šut na gol a posed lopte bio je 61:39 u korist gostiju.

Reakcije trenera obe ekipe na utakmicu i uslove u kojima je igrana možete pročitati ovde.

Utakmicu u Karađorđevom parku, koju je posmatralo oko 2.000 ljudi, kompletirano je 12. kolo Superlige.

Dan ranije, u derbiju kola, Crvena zvezda je savladala Vojvodinu, sa 3:1.

1. Partizan 12 9 2 1 22:5 29
2. Vojvodina 12 7 0 5 13:9 21
3. C. zvezda 12 6 2 4 19:13 20
4. Javor 12 5 5 2 14:11 20
5. Jagodina 12 6 1 5 12:15 19
6. OFK Beograd 12 5 3 4 8:13 18
7. Hajduk 12 4 4 4 8:8 16