Srbija

Petak, 01.07.2011.

17:45

Od 307 prijava, pola bi u Vip

Prvog dana primene Pravilnika o prenosivosti brojeva, zahtev za prelazak kod drugog operatera do 15 časova, podnelo je 307 korisnika mobilne telefonije.

Izvor: Beta, Tanjug

Default images

Od toga je 140 odlučilo da pređe u Vip, 103 u Telenor, a 63 u Telekom Srbija tj. mt:s, kažu u tim kompanijama.

Troškove prenosa broja - 200 dinara, koje je propisao Ratel, preuzeće operatori, tako da će prelazak u Telenor i Vip biti besplatan, dok će se prelazak u Telekom tj. mt:s plaćati, simbolično, jedan dinar.

Da bi neko mogao da ode iz jedne mreže u drugu, prethodno mora da izmiri sva dugovanja prema postojećem operatoru, što uključuje i ispunjavanje svih obaveza iz ugovora, tačnije plaćanje ''penala'' ukoliko se on raskida pre vremena. Zahtev za prenos broja moguće je podneti u bilo kojoj Telenor, Telekom i Vip poslovnici, a ukoliko korisnik nije zadovoljan uslovima kod novog operatora, zahtev za prelazak kod drugog je moguće podneti nakon tri meseca.

Kako je rečeno u Telenoru, prodavci u poslovnicama ove kompanije će pomoći korisniku da popuni zahtev, potpiše ugovor, odabere tarifni plan i model telefona.

Vip je saopštio da je realizacija prvih zahteva za prenos broja pokazala da dobro funkcionišu sve tehničke veze izmedju operatera i sa Centralnom bazom podataka u Ratelu.

Korisnici, koji su podneli zahtev navode da im je do sada glavnu prepreku za promenu mobilnog operatera predstavljala nemogućnost da zadrže postojeći broj telefona koji već duže vreme koriste i da tek sada mogu ravnopravno da razmotre sve opcije.

Mnogi kao razlog za dolazak u Vip navode odličan izbor mobilnih telefona, konkurentne postpaid pakete i neograničeni najbrži mobilni internet u zemlji.

Kako navode u Telekomu, procedura se odvija bez ikakvih problema, a sudeći po broju on lajn zahteva koji su pristigli, očigledno je da korisnicima ovaj način podnošenja zahteva najviše odgovara.

Iskustva drugih zemalja su pokazala da uslugom prenosivosti broja počinje nova utakmica gde će se mobilni operateri takmičiti i u inovacijama, s obzirom da će pored ujednačenih cena i potrebe da se stalno unapredjuje kvalitet, upravo dodatne usluge poput mobilnog plaćanja, ali i drugih servisa, opredeljivati korisnika, smatraju u Telekomu.

Prema podacima Republičke agencije za elektronske komunikacije (Ratel) Srbije, tri srpska operatera mobilne telefonije zajedno imaju više od 10 miliona izdatih brojeva. Najveći je MTS sa 5,5 miliona, a zatim sledi Telenor sa tri miliona.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

35 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Ruski tankeri stoje prazni širom sveta?

Gotovo svaki ruski naftni tanker koji je pod sankcijama stoji nekoliko meseci nakon uvođenja ograničenja, što pokazuje kako sankcije SAD mogu da poremete lanac snabdevanja ruskom naftom.

8:03

21.5.2024.

1 d

Svet

Sledi novi talas bankrota? Ovaj sektor puca

Nakon rasta u februaru, nemački ugostitelji su u martu opet poslovali slabije. Promet je realno opao za 2,4 odsto, a nominalno za 1,5 odsto, saopštio je u utorak Savezni zavod za statistiku.

19:22

21.5.2024.

1 d

Podeli: