Na internetu se pojavila fotografija produžene verzije FIAT-a 500L. Novi model, koji će se takođe izrađivati u Kragujevcu, najverovatnije će nositi oznaku 500XL i moći će da preveze sedam putnika, a prema ranijim najavama serijska proizvodnja počeće u maju 2013.
Kako će FIAT 500XL izgledati, mogli smo da vidimo na osnovu njegovih patentnih crteža, a sada je po prvi put jedna fotografija ovog automobila dospela u javnost. Kao i kod mnogih sličnih modela koji su nastali produženjem standardne verzije određenog automobila, estetski izgled i proporcije FIAT-a 500XL podređen su njegovoj funkciji - prevozu većeg broja putnika.
Prema do sada dostupnim informacijama, 500XL imaće isto međuosovinsko rastojanje kao i model sa 5 sedišta, a ukupna dužina vozila veća je za 150-200 mm, zahvaljujući dodatnom prepustu iza zadnje osovine. FIAT 500XL ima tri reda sedišta, a u poslednjem redu ima mesta za 2 putnika. Osim toga automobil bi trebalo bi da ima i veći prtljažnik za oko 100 litara.
FIAT 500L
Očekuje se da će motori biti preuzeti iz FIAT-a 500L. Na raspolaganju su dva benzinca, 1.4 litarski četvorocilindrični motor sa 95 ks i 0.9 litarski dvocilindrični TwinAir koji razvija 105 ks, i dva dizelaša, 1.3 litarski MultiJet sa 85 ks i 1.6 litarski MultiJet II sa 105 ks.
Generalni direktor kompanije FIAT autobomobili Srbija, Antonio Ćezare Ferara (Antonio Chezare Ferrara), ranije je najavio da će se u prodaji naći i verzija koja će imati mogučnost pogona na metan, odnosno na komprimovani prirodni gas.
Do prvih kupaca FIAT 500XL trebalo bi da dođe krajem jula, a cena ovog automobila za sada nije saopštena.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.380 dan. Ruske snage su jutros granatirale Dnjeprovski okrug Herson, ranivši tri osobe, izvestila je Hersonska regionalna vojna uprava (VU) na Telegramu, prenosi Ukrinform.
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić najavio je danas da će ta kompanija poslednje nedelje decembra isplatiti ukupno 2,24 milijarde dinara dividende akcionarima za poslovnu 2024. godinu, što je nešto manje od 20 miliona evra.
Tornike Šengelija je izneo očekivanja od duela protiv Crvene zvezde u 14. kolu Evrolige, pa se osvrnuo i na dešavanju u Partizanu – posle ostavka Željka Obradovića.
Rat u Ukrajini – 1.381 dan. Generalštab Oružanih snaga Ukrajine saopštio je da je kasno sinoć izvršen napad na jedno od najvećih hemijskih postrojenja u Rusiji, u Stavropoljskom kraju. Cilj je bila hemijska fabrika Nevinomiski Azot, kritično važno postrojenje.
Srpski strip umetnik i karikaturista Zoran Kovačević preminuo je 3. decembra u Beogradu u 70. godini, saopštilo je danas Udruženje stripskih umetnika Srbije.
Varnice na liniji Ace Lukasa i Milorada Dodika nakon objavljivanja fotografije folkera sa ratnim zločincem Naserom Orićem ne prestaju. Svađa na društvenim mrežama vodi se između njih dvojice, a sada se oglasila i Dodikova ćerka.
Grupa savetnika za vakcinaciju američkog ministra zdravlja Roberta F. Kenedija Mlađeg glasala je danas za uklanjanje opšte preporuke da sva novorođenčad u Sjedinjenim Američkim Državama prime vakcinu protiv hepatitisa B.
Svetom je odjeknula vest da porodica Brusa Vilisa nakon njegove smrti planira da donira njegov mozak u naučne svrhe, a stručnjak sada objašnava kakve je bolest frontotemporalna demencija i zašto je takav potez važan za medicinu.
Pacijenti koji su imali moždani udar, a koji ne mogu da stignu u bolnicu dovoljno brzo da bi bili kandidati za uobičajene terapije za razbijanje ugrušaka, uskoro bi mogli da dobiju drugu opciju.
Beli luk, nezaobilazna namirnica u brojnim kuhinjama, hiljadama godina se koristi ne samo za obogaćivanje ukusa jela već i u narodnoj medicini za prevenciju prehlada i infekcija.
Novi trejler za petu sezonu serije "Emili u Parizu" potvrđuje da omiljena američka marketinška stručnjakinja Emili Kuper (Lili Kolins) privremeno napušta Pariz i seli se u Rim.
Netflix je objavio da je postigao dogovor o kupovini kompanije Warner Bros. Discovery, čime je brzo okončana dramatična trka u nadmetanju u kojoj su učestvovali i Paramount Skydance i Comcast, pokušavajući da preuzmu ovu veliku medijsku kuću.
Ako ste ikada preleteli preko naslova literature o samopomoći i osetili da vam obećavaju mnogo, a zapravo govore premalo, verovatno znate taj tihi umor od fraza poput "pronađite svoju istinu" ili "krenite na svoje putovanje isceljenja".
Direktor je zaključio porukom da “snovi ostaju snovi dok ih ne ostvariš” i podsetio da se u esportu uspeh ne može postići bez realnih resursa i održive strukture.
Za sve one koji imaju takmičarski duh, tokom tri dana festivala imaće priliku da pokažu svoje veštine na mnogim esports turnirima koje organizuje Klan RUR i da osvoje novčane nagrade!
Komentari 50
Pogledaj komentare