Citroen, Peugeot i Toyota objavili su fotografije i informacije o tehničkim detaljima osveženih modela C1, 107 i Aygo za 2012. godinu.
Na sva tri automobila izvršene su kozmetičke promene na prednjem kraju vozila, a zadržan je postojeći 1.0 litarski benzinski agregat, uz određena energetska poboljšanja.
Citroen C1 predstavljen je, sad već davne, 2005. godine, a prvi, blagi, faclift tretman dobio je 2009.
Nove stilske promene na Citroenu C1 najviše se primećuju na prednjem kraju automobila.
Prednji branik potpuno je redizajniran, pre svega tako što je izmenjen oblik maske hladnjaka, dok je na krajevima dobio imitacije usisnika za vazduh u kojima se nalaze farovi za maglu i dnevna LED svetla.
Površina branika povećana je na račun veličine haube, čija prednja ivica je pomerena prema vetrobranskom staklu, tako da se sada Citroenova značka umesto na poklopcu motora, nalazi na braniku.
Izgled prednjih svetlosnih grupa ostao je isti, a kozmetičke promene zaokružuju novi 14 inčni točkovi.
Citroen C1 pokreće poboljšana verzija aktuelnog trocilindričnog 1.0 litarskog benzinskog motora od 68 ks (50 kW).
Ovaj agregat sada je energetski efikasniji, tako da u verziji sa ručnim menjačem C1 prosečno troši 4,3 litra benzina na 100 km, uz CO2 emisiju svedenu na 99 g/km.
Kada je motor uparen sa EGS (elektronski kontrolisanim ručnim) menjačem, potrošnja se penje na 4,5 l/100 km, a emisija ugljen-dioksida na 104 g/km. Ova verzija Citroena C1 ima i ručicu za promenu brzina smeštenu iza volana.
U unutrašnjosti, C1 je pretrpeo minimalne promene. One se svode na kožnu ručicu menjača, u verziji sa manuelnom transmisijoim, odnosno volan presvučen kožom kod modela sa EGS menjačem.
Citroena C1 za 2012. godinu imaće i novi audio sistem, sa bluetooth i USB konekcijom.
Peugeot 107 facelift 2012.
Faclift modela Peugetot 107, slično Citroenu C1, svodi se na detalje na prednjem kraju automobila, na kome je redizajniran branik i ugrađena dnevna LED, kao i svetla za maglu.
Peugeot će, poput ostalih automobila iz game, od sada i novi 107 ponuditi u tri paketa opreme: Access, Active i Allure.
Klima uređaj biće standardni deo opreme već u verziji Active, dok će alu felne i audio sistem sa bluetooth i USB priključkom biti uključeni u Allure paket.
Peugeot 107 pokretaće isti motor kao i Citroen C1.
Toyota Aygo facelift 2012.
Poslednji od tri srodna modela koja su poboljšana za 2012. godinu jeste Toyota Aygo.
Aygo je prvi faclift dobio 2008, tri godine nakon pojavljivanja na tržištu.
U japanskom proizvođaču sada su redizajnirali svoj mali gradski auto tako da prednji kraj bude u skladu sa aktuelnom gamom, odnosno modelom Prius i novim Yarisom.
I Aygo je dobio novi prednji branik sa većom maskom hladnjaka i LED dnevnim svetlima, koja su za razliku od francuskih modela, postavljena nisko, na samom dnu branika.
Osim toga, Toyota Aygo imaće i zatamnjena zadnja stakla i redizajnirane točkove od lake legure.
U unutrašnjosti, komanda tabla najmanje Toyote dobila je novu, tamno sivu boju, a u japanskoj kompaniji tvrde da su smanjili i nivo buke u kabini.
Redizajniran je i točak upravljača, na kome se kod modela sa Multi Mode automatskom transmisijom nalazi poluga za promenu stepena prenosa.
Aygo će takođe imati opciju ugradnje audio uređaja sa bluetooth i USB priključkom.
Poput dva slična modela francuskih proizvođača i Toyota Aygo dobila je ekološki i energetski poboljšani 1.0 litarski benzinski motor, sa manjom potrošnjom i CO2 emisijom.
Inače, sva tri automobila sada imaju emisiju ugljen-dioksida svedenu ispod 100 g/km (99 g/km), što njihovim vlasnicima u zemljama Evropske unije donosi značajne beneficije, uključujući i nižu nabavnu cenu i manje troškove pri registraciji vozila.
Očekuje se da se osveženi modeli C1, 107 i Aygo nađu u prodaji na evropskom tržištu od februara 2012. godine.
Više fotografija ova tri modela možete pogledati u našoj Galeriji.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.573. dan, a hiljadugodišnji Kijevsko-pečerski manastir pretrpeo je velika oštećenja u najtežem ruskom vazdušnom napadu na Kijev.
Snažno nevreme praćeno gradom i obilnim pljuskovima zahvatilo je delove Srbije, dok je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) aktivirao hitna SMS upozorenja zbog grmljavinskog nevremena koje se očekuje u narednih par sati.
Na prostoru površine od oko 16 hektara planira se naselje za preko 6.000 stanovnika, sa 100.000 m etara kvadratanih poslovnog prostora, osnovnom školom i vrtićem.
Na Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare" osvanula je objava u kojoj je zabrinuta majka podelila svoje iskustvo, kada je šetajući se sa detetom imala bliski susret sa medvedom.
Srpska rekorderka u bacanju koplja Adriana Vilagoš trijumfovala je na 65. izdanju mitinga "Golden Spike" u Ostravi (Češka), ostvarivši hitac od 62,92 m.
Izvori bliski Dejvidu i Viktoriji Bekam tvrde da je slavni par slonljen nakon nove objave njihovog sina Bruklina za Svetsko prvenstvo, koju su doživeli kao ozbiljan udarac porodici.
Spisateljica i investitorka Ejmi Grifin podnela je tužbu za klevetu protiv bivše školske koleginice, osporavajući navode da je u memoarima "The Tell" preuzela njena iskustva seksualnog zlostavljanja.
Američki predsednik Donald Tramp ponovo se našao u centru pažnje zbog svog prepoznatljivog stila rukovanja, ali ovoga puta u fokusu nije bio neki svetski lider, već prva dama Francuske, Brižit Makron.
Najstariji sin fudbalske legende Bruklin Bekam ponovo se našao u centru medijske pažnje nakon što je učestvovao u reklamnoj kampanji za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Pored fizičkih promena na vratu, poremećaji rada štitne žlezde manifestuju se širokim spektrom simptoma koji se razlikuju u zavisnosti od toga da li žlezda radi usporeno (hipotireoza) ili ubrzano (hipertireoza).
Epidemija ebole na istoku Konga, u kojoj je do sada preminulo 192 osoba, još nije dostigla svoj vrhunac, i mogla bi da traje do godinu dana, izjavio je danas koordinator operacija Međunarodne federacije društava Crvenog krsta i Crvenog polumeseca Bruno Mišon.
Ljudi koji svakodnevno konzumiraju veće količine ultraprerađene hrane mogli bi da imaju čak 58 odsto veći rizik od razvoja demencije, pokazalo je novo istraživanje naučnika sa Univerziteta Harvard.
Riba je izuzetno zdrava namirnica, bogata visokokvalitetnim proteinima, vitaminima, kao i esencijalnim omega-3 masnim kiselinama koje štite srce i mozak. Sardine iz konzerve su odličan izbor za zdravlje.
Rasel Krou otkrio je da je morao da se bori protiv ideje da se u epskom filmu "Gladijator" snimi scena seksa između njegovog lika Maksima i Lusile, koju je glumila Koni Nilsen.
Korejske serije već godinama predstavljaju važan deo Netflixove ponude, ali se povremeno među njima pojave naslovi koji uspeju da se izdignu iznad proseka. Ovih dana to je "Teach You a Lesson".
Kompanija KPMG našla se u centru kontroverze nakon što je povukla svoj izveštaj o AI, pošto je utvrđeno da sadrži veliki broj netačnih tvrdnji, loše navedenih izvora i potpuno izmišljenih referenci.
Florida je podnela zvaničnu tužbu protiv kompanije TikTok, optužujući platformu za kršenje državnog zakona koji ograničava pristup društvenim mrežama maloletnicima.
Indija je privremeno ograničila pristup Telegramu do 22. juna, navodeći da je platforma korišćena za organizovanje prevara u vezi sa nacionalnim medicinskim prijemnim ispitom.
Nakon što je Nissan ranije ove godine zagolicao maštu javnosti prvim tizerom nove Skyline limuzine, najnoviji izveštaji sugerišu da bi automobil mogao da debituje već do kraja ove godine.
Električni automobili u Norveškoj češće ne prolaze tehničke preglede od vozila sa benzinskim i dizel motorima, pokazuju najnoviji podaci Norveške uprave za javne puteve.
Komentari 3
Pogledaj komentare