Aktuelno 9

31.03.2025.

13:21

Besana noć za Srbe, a problemi tek slede: Doktorka posebno upozorila na jedno VIDEO

Nakon pomeranja sata proteklog vikenda, mnogi se ne osećaju dobro i nemaju dobar san.

Izvor: B92.net/TV Prva

Besana noć za Srbe, a problemi tek slede: Doktorka posebno upozorila na jedno VIDEO
Shutterstock/Sergey Mironov

Podeli:

Do pomeranja sata došlo je u noći između subote i nedelje, a mnogi osećaju negativne efekte ove promene. Prema rečima doktorke Hitne pomoći Ivane Stefanović, i narednih dana ljudi će osećati posledice, koje se prvenstveno odnose na san.

"Svakako nije logično da neko promeni vreme i da se odmah naviknete kao da je to prirdono. Ništa se strašno neće desiti, ali dešavaće se da ne možete da legnete da spavate kao da vas je neko isključio, već onda kada organizam to traži. A problem je jer morate da ustanete ranije zbog posla i obaveza.  Problem su i pacijenti koji imaju zakazane prelgede koji ustanu ranije i manje spavaju", rekla je doktorka Stefanović za TV Prva.

Besana noć za Srbe, a problemi tek slede: Doktorka posebno upozorila na jedno VIDEO
nito/Shutterstock

Doktorka je istakla da zbog manjka sna posebno budemo oprezni u saobraćaju, jer se dešava da zbog neopreznosti i dekoncentracije dolazi do većeg broja sudara u ovom periodu.

"Moramo da usporimo i dozvolimo organizmu da se prilagodi", navela je doktorka.

Hitna pomoć imala je i nešto veći broj intervencija tokom noći, 134. Ostvareno je 1.386 veza, te je spram tog broja, ovo povećan broj intervencija, istakla je dr Ivana Stefanović.

Da li ste vi noćas dobro spavali i smeta li vam promena vremena? Pišite nam u komentarima.

Izvor: prva

Podeli:

9 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: