1/4 finala: Fric – Nadal
Španski teniser Rafael Nadal eliminisao je Tejlora Frica, rezultatom 6:3, 5:7, 6:3, 5:7, 6:7 u četvrtfinalu Vimbldona.

6:5 Fric na korak od polufinala
Sve što je Amerikancu potrebno za polufnale jeste jedan set... Da li može to da uradi?
5:5 Igra se još!
Nadal samo jedan poen u ovom gemu prepušta Fricu. Nošen publikom može da uradi mnogo! 5:5, idemo dalje
5:4 Fric ide po pobedu
Tejlor Fric je ponovo neutralisao napade Nadala, zadržao je prednost na svom servisu, odlično odradio posao i vodi u petom setu

4:4 Fric to odmah vraća
Spektakularan meč u Londonu! Delovalo je kao da će Nadal uspeti da slomi Tejlora Frica, ali je Amerikanac posle nove dramatične razmene vratio brejk i ponovo je nerešeno.
3:4 Brejk
Nadal je napokon slomio Frica i stigao do velike prednosti u petom setu
2:2 Nema promene
Svaki servis gem je za sada prošao mirno. Nema brejkova u petom setu
1:1 Izjednačenje
Nadal je morao dobro da se pomuči da bi došao do ovog gema, ali videli smo da ima snage u njemu i dalje. Neće se predati bez borbe
1:0 Fric dobro počeo
Bez izgubljenog poena Amerikanac počinje peti set. Biće ovde svašta do kraja...
5:7 Neverovatni Nadal!
Idemo u peti set! Lako je Nadal ovo dobio i bacio Frica na kolena, spektakl u Londonu
5:6 Brejk
Nadal servira za osvajanje četvrtog seta

AP Photo/Kirsty Wigglesworth
5:5 Idemo dalje
Nadal je uspeo da odlično odservira. Nije kraj, asom Rafa izjednačuje na 5:5 i igraće se još malo
5:4 Odličan servis-gem
Spasio je brejk loptu, odservirao je kada je trebalo i Tejlor Fric po prvi put vodi u četvrtom setu. Nadal sada mora da servira za ostanak u meču!
4:4 Brejk!
Fric je napadao svaku Nadalovu grešku, a posebno se radovao onim kraćim servisima. Dočekao je svoj momenat i kaznio Rafu, nerešeno posle brejka

3:4 Opet Fric na brzinu
Nadal ne troši snagu, Fric dominira na svom servisu i opet lako osvaja servis gem i smanjuje Rafinu prednost
2:4 Nadal se ne predaje
Povećava na 4:2 u četvrtom setu, deluje da ćemo gledati i peti... Neverovatan meč u Londonu
2:3 Maraton, pa sprint
Posle jednog izuzetno dugog gema u kome je Nadal morao propisno da se namuči da ga osvoji, videli smo briljantnog Frica koji je bez izgubljenog poena smanjio na 3:2
1:2 Brejk festival
Sada je jako teško osvojiti gem na svom servisu. Tri gema i tri brejka na startu četvrtog seta, pa Nadal vodi sa 2:1 i ima servis
1:1 Odmah Fric vraća brejk
Nadala opet muči servis, situacija nije dobra i Amerikanac uspeva da se revanšira. Vraćen brejk, opet je nerešeno
0:1 Brejk
Nadal koristi svaku grešku Tejlora Frica i dolazi do brejka na startu četvrtog seta. Svačega će ovde biti, nije gotovo
6:3 Sjajni Fric
Nadal je u problemu, ne može da izdrži nalet sjajnog Tejlora Frica... Vodi sa 2-1 u setovima
4:3 Drži se Nadal
Ne popušta Španac ma koliko problema imao. Nisu snažni njegovi servisi, problemi su evidentni, ali je uspeo odlično da odradi svoj posao i smanji zaostatak
4:2 Fric ide napred
Odličan servis Amerikanca. Sve je išlo kako treba u ovom gemu i bez mnogo problema dolazi do lepe prednosti nakon još jednog asa
5:7 Brejk, Nadal osvojio set
Rafael Nadal se fantastično snašao. Greši Fric, prviše greši i daje Nadalu šansu ad se vrati što Španac koristi. Brejk i osvajanje drugog seta za Rafu Nadala, ranjenog Rafu Nadala
5:6 Vodi Nadal
Namučio se opet, ali je uspeo da izvuče ono što je naumio i održao prednost. Forhend je proradio, otud i vođstvo
5:5 Fric izjednačio
Nema brejkova, a sada je Tejlor potvrdio dobru igru na svom servisu. Nadal deluje bolje, lakše se kreće i manje grimasa ima
4:5 U problemu, a vodi
Nadal je uspeo da osvoji ovaj servis gem sa samo jednim izgubljenim poenom. Ovo je fascinantno jer izgleda veoma loše...
4:4 Lako izjednačenje
Nadal ne deluje dobro... Bez izgubljenog poena je Fric osvojio ovaj gem
Vraća se Nadal
Ovacija publike
Medicinski tajm-aut
Nadal zatražio pomoć. Stigao je lekar na teren, pa je pogledao Rafaelov stomak i on sada odlazi u svlačionicu.

Dakle, nije u pitanju stopalo
3:4 Preživeo je
Nadal je uspeo da izdrži da ne da brejk Fricu i ponovo vodi sa 4:3
3:3 Izjednačenje
Odlični Tejlor Fric. Brzo je stigao do 40:0, ali je napravio tri velike greške i dozvolio Nadalu da dođe do djusa. Potom, stižu dva odlična servisa i bez drame se odlazi na 3:3 u drugom setu
2:3 Opet isto!
Nadal greši, Fric pravi novi brejk nakon veoma lošeg forhenda Rafaela Nadala. Isto kao u prvom setu!
1:3 Smanjuje Fric
Prvi gem je osvojio na svom servisu, a setimo se da je prvi set isto ovako počeo i onda Nadal ovaj naredni servis izgubio. Ako sada Fric napravi brejk, ko zna šta nas čeka
0:3 Nastavlja Nadal
Gazi Španac na startu drugog seta! Neće dozvoliti Fricu da se razigra i sad sa dva izgubljena poena dolazi do velike prednosti. Podsećamo, ne i nedostižne...
0:2 Brejk Nadala
Repriza prvog seta, odmah Fric greši i dozvoljava Nadalu da povede sa 2:0, da li će biti i 3?
0:1 Servis spašava Nadala
Nadal pokazuje snagu u drugom setu. Nema potrebe da bude neke drame sada, pa se trudi da uradi što više može sada i anulira greške iz prvog seta
6:3 Fric ruši Nadala
Sjajni Tejlor Fric! Četiri uzastopna gema je osvojio i poveo sa 1-0 u setovima. Spektakl u Londonu!
5:3 Dupli brejk Frica!
Nesvhatljiv pad Rafaela Nadala od brejk lopte pri vođstvu od 3:2, došao je do toga da gubi sa 5:3 od Tejlora Frica, da mu je dozvolio dva brejka i da Amerikanac servira za osvajanje prvog seta.
4:3 Preokret!
Fric vodi sa 4:3, šta se dešava sa Nadalom?
3:3 Opa, brejk Frica
Greši Nadal previše u ovom prvom setu, dozvolio je Fricu da igra kako najviše voli i forhendom gađao aut. Amerikanac pravi brejk i dolazi do izjednačenja
2:3 Smanjuje Fric
Imao je Amerikanac zaostatak od 0:30 u ovom gemu, delovalo je da stiže dupli brejk, ali jne Fric odservirao fantastično i osvojio gem

1:3 Nadal bez problema
Nema mnogo šansi Tejlor Fric u ovom četvrtfinalu. Lako Nadal dolazi do svojih poena, a Fric može da se raduje samo ako ovaj pogreši
Tu je i Mark Veber
Nekadašnji vozač Formule 1 i as Red Bula, timski kolega četvorostrukog šampiona Sebastaijana Fetela nalazi se u publici
0:2 Asom do potvrde
Odmah je španski teniser odservirao nas, poveo sa 15:0 i onda sa samo jednim izgubljenim poenom uspeo da potvrdi brejk i povede sa 2:0 u prvom setu
0:1 – Odmah brejk
Nadal odmah pravi brejk. Fric na svom servisu uzima samo dva poena...