Marsej izbegao poraz u derbiju, ali više žali za pobedom

U derbiju 20. kola francuske Lige 1, Olimpik iz Marseja i Monako su remizirali rezultatom 1:1 (0:1).

Izvor: SS

Subota, 28.01.2023.

22:55

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

"Kneževi" su poveli rano, već u 17. minutu, i to uz dosta sreće.

Centaršut sa leve strane iz slobodnog udarca nespretno je u sopstvenu mrežu sproveo Džordan Veretut.

Taj rezultat je bio na snazi tokom celog prvog poluvremena, ali nije oslikao pravo stanje stvari jer su domaći bili veoma ofanzivni i stvarali su šanse. Ali ih i promašivali.

Na naplatu je to došlo početkom drugog dela kada je Aleksis Sančes poravnao rezultat.

Našao se na pravom mestu posle odbitka od golmana i spakovao loptu u mrežu za 1:1.

Olimpik je i u nastavku napadao, uputio ukupno 22 šuta ka golu Monaka, ali je ostalo do kraja samo na toj jednoj lopti u mreži.

Marsej je ostao ispred Monaka na trećoj poziciji sa 43 boda, pet više od večerašnjeg protivnika.