Joviću 34 minuta dovoljno za prvenac u Firenci VIDEO

Srpski napadač Luka Jović postigao je gol na svom ligaškom debiju u dresu Fiorentine.

Nedelja, 14.08.2022.

19:08

Doskorašnjem članu Reala je bilo dovoljno 34. minuta na meču sa novajlijom u Seriji A Kremonezeom (3:2) da stigne do prvog gola.

Jović je dobio loptu sa strane od Rikarda Sotila, okrenuo se i uputio neodbranjiv udarac u suprotan ugao. Time je najavio nastavak sjajne forme koju je pokazao u predsezoni.
Pre njega su pogotke postizali Đakomo Bonaventura koji je u 17. minutu doveo domaću ekipu u prednost, dok je samo dva minuta kasnije David Okereke izjednačio i taj rezultat je bio na snazi sve do Jovićevog gola.

Tim iz Firence je bio u pol poziciji za sva tri boda kada je isključen Gonzalo Eskalante neposredno pred odlazak na pauzu, ali se u jednom trenutku stekao utisak da u tome neće uspeti.

Po povratku sa poluvremena, Pjerluiđi Golini je morao po drugi put da vadi loptu iz mreže nakon što je istu zatresao Mateo Bjanketi u 68. minutu. Taj rezultat je bio na snazi sve do petog minuta nadoknade kada je Rodrigo Mandragora postigao treći i poslednji gol FIorentine na ovom meču, postavivši konačan rezultat posle velike greške golmana gostiju Jonuca Radua.

Pored Jovića, svih 90 minuta za Fiorentinu je odigrao i Nikola Milenković. Matija Nastasić i Aleksa Terzić su meč posmatrali sa klupe.

U sledećem kolu tim iz Firence gostuje Empoliju, a Kremoneze u Rimu igra protiv Rome.