Fudbaleri Pari Sen Žermena su makar privremeno izbili na čelo tabele u Ligi 1.

Izvor: Z.K.

Subota, 01.05.2021.

18:50

"Sveci" su kao domaćini u susretu 35. kola prvenstva Francuske pobedili ekipu Lensa sa 2:1 (1:0).

Maurisio Poćetino, trener ekipe iz Pariza, rešio je da promeša karte kada je reč o startnoj postavi i odmori neke igrače uoči revanša sa Mančester sitijem u polufinalu Ligi šampiona.

Ipak, izveo je dovoljno snažan sastav da odradi posao protiv Lensa, koji je pretrpeo deveti poraz u sezoni.

Na terenu nije bilo povređenog Mbapea, Di Marija je presedeo meč na klupi, a prvi gol na meču postigao je Nejmar u 33. minutu i to posle velike greške Fakunda Medine.

Paolo Sarabija je u 39. minutu imao šansu za PSŽ, ali je potom Lens propustio rtri dobre prilike da izjednači.

Sve te promašaje kaznio je Markinjos u 59. minutu kada je posle kornera povisio na 2:0.

Ipak, dva minuta kasnije, Lens je smanjio preko Ganaga i time je uneta neizvesnost u krajnji ishod meča.

U 84. minutu je poništen gol Maura Ikardija, VAR je sve proverio i dosuđen je ofsajd.