Fudbal u senci skandaloznog suđenja VIDEO

Fudbaleri Totenhema pobedili su Brajton rezultatom 2:1 u sedmom kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Nedelja, 01.11.2020.

22:11

Photo by Mike Hewitt/Getty Images

Totenem se popeo na drugo mesto tabele četvrtim trijumfom, dok je Brajton četvrtim porazom spao na dva koraka od zone ispadanja.

Utakmicu je obeležio prvi gol Gareta Bejla od povratka u London, ali i nekoliko katastrofalnih odluka sudija na terenu i u VAR sobi.

Prvi gol pao je već u 13. minutu kada je Hari Kejn iskoristio najstrožu kaznu koju je sam iznudio.

Odluka o jedanaestercu je u najmanju ruku bila diskutabilna, ali, kako kažu pravila, opravdana, jer se kontakt na samoj liniji šesnaesterca smatra kontaktom unutar šesnaesterca.
U 23. minutu Trosar je pao u kaznenom prostoru Totenhema, ali je sudija odmahnuo rukom.

Usledila je konsultacija sa VAR sobom, na usporenom snimku su se jasno videli elementi za penal, ali se odluka nije promenila.

Kontakt nije bio toliko veliki, ali je prema ovosezonskim pravilima u Premijer ligi nekoliko mnogo manjih duela bilo okarakterisano kao faul, što je iznevriralo navijače Brajtona, ali i one neutralne.
Sledeća bitna i, naravno, sporna situacija desila se u 56. minutu.

Tarik Lempti je bio strelac gola, ali je usledio protste igrača Totenhema, pa se ponovo konsultovala VAR soba, a sudija je i gledao snimak nekoliko minuta.

Iako je bilo više nego očigledno da je načinjen čist faul nad Hojbjergom tokom akcije kod gola, sudija Grejam Skot je ostao nem.

Iako je skoro pet minuta gledao snimak i konsultovao se sa kolegama.
Hari Kejn je u 70. minutu propustio stopostotnu priliku kada je u duelu sa praznim golom uspeo da pogodi stativu, pa je ostalo 1:1.

Konačno, u 73. minutu smo videli jednu "čistu" situaciju.

Odličan centaršut Reguljona iskoristio je povratnik Bejl koji je po prvi put zatresao protivničku mrežu nakon što se krajem leta vratio u London.