Prokletstvo olimpijskog polufinala za osvajača 24 grend slem titule sada je prošlost, a ovaj meč za vašeg izveštaca zamalo da postane neviđen i jedno košmarno iskustvo.
Kako određeni sportovi na Olimpijskim igrama ulaze u završnicu, tako sve više raste interesovanje za određene mečeve i borbe, pa je tako i kada je u pitanju tenis.
Više puta je spomenuto da vam akreditacija nekada ne znači mnogo za događaje visoke potražnje, jer da biste mogli da budete na medijskoj tribini, morate da ispoštujete proceduru dodatne prijave.
Pa kako vam se zalomi.
Pred četvrtfinalne mečeve na muškom delu teniskog turnira, stigla je informacija da su polufinala, borba za treće mesto i finale označeni kao "High Demand Events".
Procedura je sledeća - izaberete mečeve koje želite da gledate, vaše preferencije pošaljete nacionalnom olimpijskom komintetu, u ovom slučaju Olimpijskom komitetu Srbije i on zvanično šalje zahtev za dobijanje dodatnih ulaznica.
Pošto je Novak Đoković izborio polufinale, svi smo se nadali da će srpski mediji biti ispoštovani i tako je i bilo.
Svi izveštači iz Pariza dobili su dozvolu za polufinale sa Lorencom Musetijem, a zvanična potvrda toga došla je četiri sata pre zakazanog duela.
U odnosu na svečano otvaranje Igara, kada se po fizički stiker za akreditaciju moralo otići do glavnog Medija centra, ovaj put dodatnu propusnicu dobili smo elektronski.
Stigla je u vidu karte koju skinete na svoj telefon i prilikom ulaska na borilište pokazete je obezbeđenju koje kontroliše akreditacije.
Pre samog dolaska u Pariz svaki novinar morao je da se registruje na platforu "S.E.A.T.", jer je već pre samog starta najveće sportske smotre na svetu bilo poznato da će otvaranje, zatvaranje OI, finale košarkaškog turnira i plivanja biti događaji za kojima će biti pomama i gde će se tražiti karta više čak i za "sedmu silu".
Profimedia
Tada vam na mejl stigne privatni link, koji radi samo vama i prilikom klika na isti otvara se vaš profil, gde možete da pronađete karte za sve sportove i duele za koje ste izvršili dodatnu prijavu.
Stigla je karta za polufinale, ali eto ti problema niotkuda.
Nema pomenutog linka iz prethodnog pasusa, jer mejl u inboksu ne postoji.
Kao neko ko sve arhivira i u glavi i u uređajima, bolduje i podvlači crvenom bojom važne stvari, delovalo je toliko nerealno da je taj mejl obrisan ili jednostavno završio u nekom drugom folderu.
I kreću minuti agonije, pretresanje inboksa i potrage za jednostavno najvažnijim mejlom u ovom trenutku.
Poznat je datum prijema, naslov, koga je posalo, ali ništa nije davalo rezultate. Crvene zastavice i naslova u istoj boji u kom piše "S.E.A.T access for Press Ticketing" jednostavno nema.
Ako ga ne pronađem i ne čekiram kartu, ništa od polufinala i ulaska na "Filip Šatrije".
Ništa od Đokovićevog meča, a što je najgore, ništa ni od potencijalnog finala.
Brzinom svetlosti otvara se spam (jer je i prošli put tu stigao) i link je tu. Drama je završena.
Karta je u telefonu, velika zahvalnost iskazana je društvu iz "IOC Press Ticketing" za brzu pomoć, a izveštač B92.sporta mogao je da slavi to što će biti na tribinama Rolan Garosa i što istoriju neće gledati preko TV u nekom francuskom kafiću.
Još jedan korak ostao je do olimpijskog krunisanja Novaka Đokovića, a u nedelju ćemo svi biti spremni za istorijski meč sa Karlosom Alkarasom.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Košarkaški klub Olimpijakos morao je da reaguje pošto se javio prvi čovek Panatinaikosa, koji je kritikovao crveno-bele zbog njihove odluke da odlože utakmicu sa Fenerbahčeom.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Nekoliko meseci nakon što je Aleksander Zverev podigao buru tvrdnjom da turniri "rade sve" kako bi pogodovali Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru, mnogi osporavaju tu izjavu.
Rafael Nadal, petostruki osvajač Dejvis kupa sa reprezentacijom Španije, ponovo je pokrenuo debatu o budućnosti takmičenja koje je, od radikalne reforme 2019. godine, izgubilo veliki deo prestiža.
Košarkaški klub Olimpijakos morao je da reaguje pošto se javio prvi čovek Panatinaikosa, koji je kritikovao crveno-bele zbog njihove odluke da odlože utakmicu sa Fenerbahčeom.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar