Saudijska Arabija – Egipat 2:1 (1:1)

Fudbaleri Saudijske Arabije savladali su Egipat sa 2:1 (1:1) u poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva posle 'ludog' meča, preokreta i dosta spornih detalja.

Salman 45+6', Salem 90+5' – 22' Salah
  KSA   EGY
   2 : 1
Kraj utakmice
Saudijska Arabija posle preokreta savladala Egipat sa 2:1 i rasplakala Salaha.
90+4' GOOOOOOOOL! Saudijska Arabija dobija meč
Salem je heroj svoje nacije! Donosi Saudijcima pobedu u 94. minutu, kada se niko nije nadao. Salah je u suzama.
90+3' Poslednji minut nadoknade, nema opasnosti
90' Imaćemo četiri minuta nadoknade
Kavani za 3:0 i prvo mesto Urugvaja u grupi
Fin pogled bogami, kolko li košta karta?

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
84' Rezervista propustio 1 na 1 posle čistog ofsajda
Egipat je imao kolosalnu šansu kada je rezervista Kahraba ostao jedan na jedan sa golmanom Saudijaca, ali nije iskoristio tu priliku. Ipak, posle se videlo da je Salah, koji je Kahrabi dodao loptu, bio u ogromnom ofsajdu.
Šta god da se desi, Salah se slavi

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
81' Izlazi Trezege, na terenu Kahraba
Egipat pravi svoju poslednju izmenu, na terenu je Kahraba, a zameniće solidnog Trezegea.
Salah, El Hadari ili možda Salman?
77' Ritam meča izuzetno visok, alli nema većih prilika
Nakon par dobrih šansi za Saudijsku Arabiju, i odličnih odbrana golmana El Hadarija, ritam meča je izuzetno visok, ali niko ne može da stvori neku veću priliku. Videćemo kako će se odvijati situacija do kraja meča, ali izgleda kao da i jedni i drugi žele novi gol.
Kako brani danas, poneće je kući

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
69' Dve fantastične odbrane El Hadarija
Strelac gola za Saudijce Salman centrirao je, a Husain dobro šutirao glavom, pa je El Hadari morao sjajno da reaguje. Usledio je korner, pa je šut Muhanada opet golman Egipta sjajno odbranio i spasao svoju ekipu.
65' Izmene na obe strane
Kod Egipta Sobhi je ušao umesto Mohsena, a kod Saudijaca Asiri menja Hatana. Lateralne izmene, ne nešto radikalne, od strane oba selektora.
Dobro pitanje...
Arabijci često padaju, hoće još neki penal
Fudbaleri Saudijske Arabije sve češće padaju u blizini kaznenog prostora rivala, možda jer su videli da je sudija 'lak na pištaljci'.

57' Trezege 'poleteo', ali neprecizan
Krilni napadač Egipta Trezege naleteo je na jedan centaršut, ali sa nekih desetak metara bio zamalo neprecizan.
54' Opasan napad i šut Hatana
Hegazi je nesmotreno reagovao i praktično spustio loptu na nogu Hatana Bahbira, koji ipak nije uspeo da iskontroliše svoj udarac, te je lopta otišla daleko preko gola.
Da se malo vratimo na nadrealnog Moa
50' Saudijci pritiskaju na startu
Za sada je u drugom poluvremenu bolja Saudijska Arabija, doduše bez nekih konkretnih prilika.
Valjda će ga Kostarika dati...
46' Počelo je drugo poluvreme
Bio je to 51' minut prvog poluvremena...
Statistika prvog poluvremena
Ipak nemoćan bio je svetski rekorder

Ovako to vide navijači na stadionu
Svi navijači na stadionu mogu da vide šta se dešava u VAR sobi, dok čekaju na odluku nekog spornog momenta.

Sjajni 45-godišnji El Hadari
PP: Majstorija Salaha, El Hadari odbranio 'samo' jedan penal
Sve i svašta se izdešavalo u prvom poluvremenu. Prvo je Mo Salah sjajnim lobom doveo Egipat u vođstvo, zatim promašio kolosalnu šansu, da bi Saudijcima bila svirana dva penala, od kojih je golman Egipta El Hadari odbranio prvi, ali ne i drugi.
45+6' GOL! Saudijcima potrebna dva penala za gol
Salman Al Faraj postigao je prvi gol za svoju naciju na Svetskom prvenstvu u Rusiji, posle sjajno izvedenog penala koji ovoga puta El Hadari nije uspeo da odbrani.
45+2' Novi penal za Saudijsku Arabiju!
Sudija Roldan dosudio je još jedan penal za formalne domaćine, a čeka se i zvanična potvrda VAR ekipe. Izgledalo je kao dobra odluka.
45' Tri minuta nadoknade
U prvom poluvremenu gledaćemo čak tri minuta nadoknade, što zbog gola, što zbog sviranog i promašenog jedanaesterca.
Egipćani ipak ne moraju da se drže za glavu
Penal su imali Saudijci, ali ga nisu realizovali, tako da je ostalo 1:0 za Egipat.

41' Saudijska Arabija promašila penal!
Al Harbi je stavio loptu na belu tačku, ali je El Hadari fantastično reagovao i sa svojih 45 godina odbranio penal mnogo mlađem protivniku.
39' Penal za Saudijce i prilika za prvi gol na Mundijalu
Priliku za prvi gol na šampionatu Saudijci će imati iz penala, nakon igranja rukom u svom kaznenom prostoru jednog od igrača Egipta.
37' Salman zapretio
Fudbaler Saudijske Arabije Salman šutirao je sa nekih deset metara od gola, potpuno nečuvan, ali je Hegazi uspeo da blokira taj šut i pošalje loptu u korner.
Verovatno nije jedini koji želi da poljubi Salaha posle onakve majstorije.

34' Salah i Trezege kao na "Žoga bonito"
Salah i Trezege su kombinovali blizu gola protivnika kao da su na reklami za neku egizibiciju, Trezege je ostao sam ali neprecizno šutirao.
30' Još jedan jalov pokušaj Saudijaca
Saudijska Arabija pokušava šutevima sa velike udaljenosti da savlada iskusnog golmana Egipta, ali za sada ne uspevaju da pogode okvir gola.
Nestvarni Mo
24' Salah umalo da postigne još jedan
Mo Salah opet je ostao jedan na jedan sa gomanom Saudijske Arabije i opet je pokušao da ga lobuje, ali je lopta završila nekih metar i po od leve stative.
22' GOOOOOL! Majstorija Salaha!
Kakav gol jednog od najboljih! Salah je uspeo da istrči ispred brže od odbrane Saudijske Arabije i da onda fantastičnim lobom prevari golmana, pa Egipat vodi.
20' Jedan šut Saudijaca, ali i dalje bledo
Ništa specijalno do sada nismo videli na meču, Saudijska Arabija je imala jedan potencijalno opasan napad, ali su šutirali daleko preko gola.
U međuvremenu Urugvaj već vodi protiv Rusije
Najveći posao za golmane do sad
Ovaj kontakt sa loptom gomana Egipta je verovatno najveći posao koji su on i njegov kolega imali na dosadašnjem toku meča.

Photo by Kevin C. Cox/Getty Images
12' Dosadno, dosadno...
Ne čudi što su ove dve ekipe postigle ukupno jedan gol u prva dva meča i to iz penala. Izuzetno mirna i oprezna igra na početku.
8' Prvi korner na meču za Saudijsku Arabiju
Saudijci su prvi 'zapretili' golu rivala, pa su i izveli prvi korner na meču, ali bez uspeha.
Može li 'kralj' da donese radost svom narodu?

1' Počeo meč u Volgogradu
Prvi aut imaju Egipćani, koji su favoriti u ovom meču.