Srbija – Rusija 1:3 (16:25, 25:20, 23:25, 15:25)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije je doživela i treći poraz na Svetskom kupu u Japanu.

16:25, 25:20, 23:25, 16:25
  SRB   RUS
  1   3
Kraj! Pobeda Rusije!
Posle četiri godine je Rusija uspela da savlada selekciju Srbije.
Rusija ide ka pobedi...
Potpuno su van ritma srpske odbojkašice, Ruskinje vode sa 22:15.
Devet poena prednosti za Rusiju!
Kola su krenula nizbrdo... 19:10 za Rusiju.
Rusija ima šest poena viška...
Koroljeva je ponovo zakucala loptu - 16:10 za Rusiju.
"Probajte energiju da ubacite na teren"
To je savet koji su reprezentativke Srbije dobile na tajm-autu pri rezultatu 12:8 za Rusiju.
Rusija vodi na prvom tehničkom tajm-autu
Opet je Srbija stigla na poen razlike, ali su Ruskinje uspele da osvoje osmi poen - 8:6.
Ruskinje nastavile u dobrom ritmu
Odlično je ekipa Rusije otvorila treći set, Srbija se vratila na poen zaostatka, ali nije stigla do izjednačenja - 7:4 za Rusiju.
Voronkova završava set!
Kraj trećeg seta, 25:23 za Rusiju.
Greška Popovićeve...
Servis greškom je srednja blokerka Srbije poklonila set loptu Rusiji - 24:23.
Velika borba u finišu seta!
Stigla je Rusija prva do 23. poena, ali je Srbija uspela da dođe do izjednačenja!
Odličan napad Bjelice
Kapitenka Srbije je poentirala i smanjila razliku na jedan poen - 20:19 za Rusiju.
Nema izjednačenja...
Pecanje Mirkovićeve je kažnjeno, umesto 18:18, na semaforu je bilo 19:17 za Rusiju.
Vodi Rusija!
Posle poklona dva poena za Rusiju - 18:16!
Dosuđena nošena lopta, izjednačenje!
Poen Blagojevićeve je poništen - 16:16!
Opet Buša...
Kad je teško javlja se Bianka, Srbija ima 16:14 na drugom tehničkom tajm-autu.
Rusija na poen zaostatka!
Mnogo problema za Srbiju - 15:14.
Aleksićeva prekinula seriju Rusije
Srednja blokerka je stavila tačku na seriju 5:1 Rusije - 15:12.
"Uhvaćena" Bjelica, Rusija se vraća!
Loši napadi Srbije, protivnik se vratio na 14:12.
Dva poena u nizu Rusije
Aleksićeva je promašila servis, potom je bio dobar i blok Rusije, ali je zatim Popovićeva zakucala "prvu loptu" za 11:6.
As Maje Aleksić!
Srednja blokerka Srbije je imala problema sa servisom, ali je uspela da osvoji direktan poen - 10:4.
Velika prednost Srbije!
Na prvom tehničkom tajm-autu je bilo 8:3 za Srbiju.
Furiozan start Srbije!
Srpski tim je poveo sa 5:2 u trećem setu, zbog čega je ruska klupa zatražila minut odmora.
Mina Popović završava set!
Srednja blokerka Srbije je stavila tačku na drugi set, 25:20!
As Lazovićeve, set lopta za Srbiju!
Ušla je rezervna igračica Srbije kako bi servirala i poentirala za 24:19.
Rusija se vratila na tri poena zaostatka, ali je ponovo poentirala Buša - 23:19.
Bjelica izblokirana...
Posle bloka Koroljeve klupa Srbije je zatražila minut odmora - 21:17.
Buša sprečila povratak Rusije
Posle dva uzastopna poena Rusije poentirala je Buša - 21:15.
Srbija povećava prednost!
Bianka Buša je odlično napala blok Rusije za 20:13.
Spektakularan poen!
Fantastično su se branile Ruskinje i osvojile najdužni poen u meču, ali je zatim Buša vratila prednost na šest poena - 19:13.
Srbija ima šest poena viška!
Povela je srpska selekcija sa 18:12 posle tajm-auta Rusije.
Na drugi tehnički tajm-aut Srbija je otišla sa 16:11.
Čelendž dodelio poen Srbiji
Video proverom je ustanovljeno da je postojao blok aut - 14:10.
Ne pomaže ni tajm-aut, Srbija i dalje vodi
I posle minuta odmora za rusku selekciju Srbija je osvojila poen za 11:7.
Odlična Bjelica, Srbija ima višak od tri poena
Kapitenka Srbije je poentirala za 10:7.
Odličan servis Blagojevićeve - Srbija vodi
Srpska ekipa je na prvi tehnički tajm-aut otišla sa vođstvom od 8:6.
Srbija greškama vraća Rusiju u igru
Loš servis Maje Aleksić je dozvolio Rusiji da preuzme kontrolu, pa se stiglo i do izjednačenja - 5:5.
Dobar start Srbije
Srpska selekcija je osvojila prva dva poena u drugom setu.
Kraj, set za Rusiju
Voronova je završila set poenom - 25:16.
Ipak ništa... Set lopta za Rusiju
Poenom iz servisa Rusija je stigla do prilike da završi set - 24:16.
Bjelica i Popovićeva prekidaju niz Rusije
Kapitenka Srbije je najpre smanjila razliku na sedam poena, a zatim je i Popovićeva zabeležila poen iz servisa - 22:16.
Poništen poen Srbije
Jeste Popovićeva blokirala, ali je tom prilikom Blagojevićeva dotakla mrežu... 20:13 za Rusiju.
Konačno blok!
Mina Popović je uspela da uhvati smeč Irine Voronkove - 19:14.
Nema odbrane...
Ruskinje uspevaju da pronađu rupe u blokovima Srbije i stigle su do 18:13.
Opet serija Rusije
Nikako reprezentativke Srbije nisu uspevale da uhvate ritam, a posle greške Ane Bjelice bilo je 16:12.
Konačno...
Stigla je Rusija i do 13:9, ali je usledila servis greška, a potom je Jelena Blagojević poentirala za 13:11.
Tajm-aut Srbije
Privremeni selektor Aleksandar Vladisavljev je morao da zatraži minut odmora pošto je Rusija stigla do prednosti od 12:9.
Prednost Rusije na prvom tehničkom tajm-autu
Ponovo je srpski tim stigao na poen zaostatka, ali nije uspeo da se odbrani od napada protivnica, koje su sa 8:6 otišle na prvi tehnički tajm-aut.
Rusija u ritmu na startu meča
Ruskinje su od početka imale prednost, stizale su reprezentativke Srbije na poen razlike, ali nisu uspevale da ostvare izjednačenje.

Posle 11 odigranih poena Rusija je vodila sa 7:4.
Dobrodošli!
Pratićemo utakmicu šestog kola Svetskog kupa između nacionalnih selekcija Srbije i Rusije.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.