PL, 3. kolo: Mančester junajted – Liverpul 2:1 (1:0)

Fudbaleri Mančester junajteda nadigrali su Liverpul u najvećem derbiju engleskog fudbala i slavili trijumf rezultatom 2:1 (1:0).

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti najveći derbi engleskog fudbala između Mančester junajteda i Liverpula.

Budite uz B92.net!
Kraj!
Velika pobeda Mančester junajteda i najlošiji start sezone Liverpula od kako je Jirgen Klop menadžer.
90' Igraće se još pet minuta nadoknade.
87' Opsada gola Junajteda od strane gostiju
Ali, dobro se brane "đavoli".

Hoće li izdržati do kraja?
82' GOOOOOOOL
Salah smanjuje zaostatak.

Imaćemo dramu na "Old trafordu"!
81' Ponovo umalo autogol Junajteda
Martines je mogao da matira De Heu, ali je Španac uspeo da spreči pogodak svog saigrača.
76' Fantastična minijatura Markusa Rašforda
Prošao je trojicu igrača i šutirao u dalji ugao, ali tik iznad prečke.
75' Sve je manje vremena za Liverpul
Veoma dobro se brani Junajted.
70' Igra se pred kaznenim prostorom Junajteda
Domaći brane stečenu prednost, a Liverpul želi makar jedan pogodak, ali bezuspešno.
65' Liverpul se trudi da smanji zaostatak
Napada tim Jirgena Klopa, ali vrlo jalovo.

Sve je bliži prvom porazu tim sa "Enfilda".
56' Spektakularna odbrana Alisona!
Skinuo je udarac Rašforda na volšeban način.
53' GOOOOOL!
Rašford beži odbrani Liverpula za 2:0!
49' Liverpul ofanzivniji u drugom delu
Napadaju po obe strane gosti.
Nastavljen je meč
Elanga je ostao u svlačionici, a Marsijal je u igri.
Kraj prvog poluvremena
Junajted vodi zahvaljujući sjajnoj igri u prvih pola sata, ali je u završnici poluvremena nekako preživeo nalet Liverpula i zadržao prednost.

EPA-EFE/PETER POWELL

41' Nestvarna količina sreće na strani Junajteda!
Velika šansa je bila posle kornera Liverpula sa desne strane, a Bruno Fernandeš je mogao da postigne autogol jer je nespretno reagovao.

Pogodio je Lisandra Martinesa na gol-liniji i to u telo, a nekoliko centimetara je falilo da ga pogodi u ruku.
37' Liverpul sada ima loptu u nogama
Eliot je imao dobru situaciju, ali nije uspeo da ugrozi De Heu.
32' Junajted presingom ubacuje u paniku Alisona i defanzivce
Liverpul deluje ozbiljno uzdrman, pre svega, zbog agresivnosti domaćih igrača
25' Alison spasava Liverpul
Eriksen je izveo slobodan udarac iskosa, lopta išla direktno u gol, ali je brazilski golman vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner.
20' Nastavlja Junajted da napada
Fernandeš za Rašforda koji je savladao Alisona, ali je Gomes to izblokirao i sprečio 2:0 za Junajted.
16' GOOOOOOOL!
Majstorija Džejdona Sanča!

Sjajnim lažnjakom se oslobodio Milnera i bacio ga na travu, kao i Alisona, a onda je sproveo loptu u prazan deo mreže.

14' Liverpul se stabilizovao
I polako preuzeo kontrolu lopte.
11' Stativa!
Elanga pogađa okvir gola i propušta zicer!

Sjajno mu je uklizavanjem Bruno Fernandeš dodao loptu i pripremio stopostotnu šansu, ali gola nema.
9' Junajted kontroliše meč
Deluju rešeno domaći da poprave utisak posle 0:4 protiv Brentforda.
5' Bolji početak Mančester junajteda
"Crveni đavoli" dobro su napali preko najisturenijeg Markusa Rašforda, koji za sada muči odbranu Liverpula.