Serija A, 18. kolo: Lacio – Roma 3:0 (2:0)

Fudbaleri Lacija pobedili su Romu 3:0 (2:0) u rimskom derbiju 18. kola Serije A.

Sve je odavno rešeno.
85' Džeko promašio zicer!
Usamljen je bio na drugoj stativi, ali je Pepe Reina bravurozno odbranio.

Velika prilika je otišla u nepovrat.
Marušić u akciji

Photo Alfredo Falcone - LaPresse/Profimedia
83' SMS kapiten u finišu
Izašao je Imobile, a na terenu je Vedat Murići.

Kapitenska traka je sada na ruci SMS-a.
"Lepotica" Alberta
67' Gooool!
Lacio vodi 3:0!

Divna akcija, ponovo je Lacari bio začetnik i povukao sve, prosledio Akpu Akpra, a ovaj idealno za Luisa Alberta.

Španac je prelepo gađao i "kiflom" matirao Lopesa drugi put.
63' Lopes spasio opet Romu!
Lacio želi da reši sve nedoumice, ako ih uopšte ima.

Imobile je bio u naletu kao voz, šutirao, ali je ponovo Lopes intervenisao.
61' Lacio nastavlja u istom ritmu
Imobile je opet napravio dar-mar odbrani Rome i uposlio Kaiseda, ali je ovaj loše zahvatio loptu.

Lopes je opet bio na visini zadatka.
58' Sergej umalo nokautirao Romu
U odličnoj je šansi bio srpski reprezentativac.

Dobio je loptu od Imobile i dobro gađao, ali je Lopes sjajno intervenisao.
57' Imobile opet preti
Izborio se za udarac sa oko 20 metara, ali je Lopes siguran.
Mirniji period u nastavku
Lacio je usporio tempo, a Roma nema ideju...
Počelo je drugo poluvreme
Opis poluvremena
Lacio je još jednom pokazao koliko je opasan u tranziciji.

Složili su dve kontre "bjankoselesti" i kaznili greške odbrane ljutog rivala.

Lacari je dva puta "spakovao" za pogotke Imobile i Luisa Alberta, pa Lacio na odmor ide sa velikom prednošću.

Malo smo videli od Rome, tek nekoliko prilika, a jedna Džeko je bila uvertira za vođstvo nominalnog domaćina.

Sve se okrenulo. Može li sada "vučica" da se vrati?
Kraj prvih 45 minuta

41' Roma pokušava da se vrati
Nekoliko opasnih napada imala je "vučica", ali i dalje ništa.

U velikom je deficitu.
Imobile "rešeta"
35' Roma mogla do gola
Džeko je odlučno glavom spustio loptu Jermenu, a ovaj loše uhvatio volej.

Sa samo šest, sedam metara morao je bolje...
Ovako su Lacijali poveli
Drugi gol Lacija
23' Goool – Lacio vodi 2:0!
Ponovo je bila ubitačna kontra Lacijala.

Lacari je opet bio u naletu po desnoj strani, pao je i tražio penal, ali se podigao i spremio zicer Luisu Albertu.

Španac pogađa drugi ugao i to je 2:0!
18' Mnogo sreće za Lacio
Reini je ispala lopta iz ruke, ali je srećom po Lacio otišla u korner, a zamalo u gol...
14' Kazna – gol Imobilea!
Sedmi pogodak Imobilea u rimskom derbiju!

Kakva kontra, kao iz udžubenika. Posle promašaja Džeka, golman Reina je deganžirao loptu, odbrana Rome napravila lanac grešaka, a poslednji veliki Ibanjes.

Odugovlačio je sa ispucavanjem, pao, a Imobile na asistenciju Manuela Lacarija prihvatio poklon.

Vodi Lacio 1:0!
14' Džeko u velikoj prilici
Posle kornera u velikoj gužvi kapiten Rome se iznenada našao na ziceru.

Pala mu je lopta u petercu, ali je šutirao pravo u golmana Reinu.
11' Nesmotreni SMS
Imao je Srbin loptu u nogama, ali mu je oduzeo Henrik Mihtarijan i primorao Sergeja da ga faulira i dobije žuti karton.
8' Prva velika šansa!
Sevnula je kontra Lacija, loptu je dobio Čiro Imobile, dugo vukao loptu, a čuvar se povlačio i omogućio mu dobru priliku...

Ipak, Imobile je loše šutirao, a Pau Lopes uhvatio "živu" loptu.
4' Lacio bolje počeo
Preneo je težište na Rominu odbranu i pokušava da pronađe "pukotine".