Premijer liga, 2. kolo: Liverpul – Arsenal 3:1 (2:1)

Fudbaleri Liverpula su rezultatom 3:1 savladali Arsenal u 3. kolu engleske Premijer lige.

Mane 28, Roberson 35, Žota 87 – Lakazet 25
  LIV   ARS
  3 : 1
KRAJ
87' Gooooooool
Diogo Žota je uspeo da se upiše u strelce, rešeno je pitanje pobednika
83' Neverovatno
Diogo Žota je maločas ušao u igru i došao do stopostotne prilike, šutirao je snažno iz neposredne blizine i pogodio mrežu. Ali spoljnu
80' Još 10 minuta
Liverpul "kruzira" ka novoj pobedi. Klop sada menja neke igrače, ali je definitivno da su bili bolji protivnik tokom čitavog meča
72' Sebaljos izgubio živce
Posle pretrpljenih batina je želeo da uzvrati igračima Liverpula i sam zaradio žuti karton od glavnog sudije.
68' Beljerinu žuti
Osim toga videil smo i izmenu, jer Vilijan ipak nije mogao da nastavi, pa ga je zamenio Nikolas Pepe
63' Lakazet promašio veliku šansu
Šta je sada propustio Francuz... Dobio je sjajan pas od Sebaljosa, ali je šutirao pravo u golmana Alisona i razočarao sve navijače Arsenala.
62' Dobar šut Van Dajka, brani Leno
Liverpul svim silama traži treći gol, sada je i njihov defanzivac probao da šutne, ali je nemački golman odlično bio postavljen
59' Povredio se Vilijan
Požalio se Brazilac na povredu, ali će nastaviti utakmicu
55' Stanje na terenu nepromenjeno
Liverpul ponovo ima kontrolu nad utakmicom. Ponovo se uglavnom igra pred kaznenim prostorom Arsenala i posle nekoliko polu prilika, beležimo uglavnom aktivnost igrača Liverpula. Arsenal je pokušao da zapreti preko Vilijana, ali nije to bilo previše opasno.
49' Evo drugog žutog kartona
Aleksander Arnold je zbog igranja đonom zaradio žuti karton. On je drugi igrač koji je "požuteo" večeras, pošto je prvi karton zaradio Sadio Mane na startu prvog poluvremena.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
2 minuta nadoknade
Toliko je glavni sudija produžio prvo poluvreme
42' Arsenal kao da ne postoji
Liverpul uglavnom igra na polovini Arsenala, gosti deluju isuviše statično, najbolji igrač je golman Leno iako je primio dva gola
35' Goool
Liverpul preko Robersona dolazi do potpunog preokreta. Iskoristio je odličan centaršut, primirio loptu i doneo svom timu jako važan gol kojim prelaze u vođstvo
33' Liverpul i dalje agresivan
Stežu obruč domaći igrači, naterali su Arsenal da se u potpunosti brani u ovom meču, ali posle toliko pritiska su uspeli da samo malo oznoje Lena u jednoj situaciji, kao i da prime gol iz kontra napada.
28' Gooooool
Liverpul jako brzo stiže do izjednačenja, Sadio Mane.
25' Goooool
Lakazet iz kontre postiže gol! Arsenal vodi
22' Liverpul ponovo napada
Pritisli su domaći malo više u poslednjih par minuta, imaju nekoliko kornera u nizu, ali nisu ništa posebno uradili u tim situacijama. Kontrolišu tempo, imaju posed lopte, ali za sada gledamo prilično dosadan meč
16' Keita propušta veliku šansu
Nabi Keita je propustio ogromnu priliku! Imao je puno prostora oko sebe i sjajno je šutira iz neposredne blizine, ali je taj snažan udarac bio upućen tačno u sredinu gola gde je odlično postavljen Bernd Leno i rezultat ostaje 0:0
14' Pokušaj Salaha
Centaršut iz kornera je pokupio Mohamed Salah i dobio šansu za udarac. Šutirao je jako neprecizno, visoko iznad prečke, lopta je otišla u gol-aut i Arsenal će preuzeti posed.
9' Mirno na Enfildu
Liverpool odlično drži loptu pomoću puno kratkih dodavanja. Strpljenje je ključ, moraju čekati da se otvori rupa u protivničkoj obrani, ali Arsenal za sada takođe igra strpljivo.
3' Oštar start Manea
Udario je laktom Tirnija u glavu, koji je ostao na travi, a pritom zaradio žuti karton
Utakmica je počela klečanjem
Igrači su na taj način uputili protest protiv rasizma "Black lives matter"
1' Počela je utakmica