Kraj: Ajaks – Totenhem 2:3 (2:0)

Fudbaleri Totenhema pobedili su Ajaks 3:2 posle preokreta u Amsterdamu i plasirali se u finale Lige šampiona.

De Liht 5, Zijeh 35 – Mura 55, 59, 90+5
  AJX TOT
  2 : 3
Gol vredan finala LŠ!
Kraj! Totenhem je u finalu Lige šampiona!
90+5' GOOOOOOL!
Totenhem je u poslednjoj sekundi izborio finale Lige šampiona! Lukas Mura je apsolutni junak Spursa!

94' Loris u kaznenom Ajaksa
Korner za Totenhem, i Loris je došao pred gol Ajaksa, lopta ide na Ljorisa koji šutira pored gola.
93' Loris ostavio Spurse u igri
Nova kontra Ajaksa, nova gol šansa, opet je šutirao Zijeh, ali Loris brani. U nastavku akcije Tadić šalje loptu daleko pored gola.
91' Aldervireld spasava Totenhem
Kontranapad Ajaksa, Tadić gura loptu u prazan prostor za De Jonga, ali ga zaustavlja Aldervireld i izbacuje fudbal u korner.
Još 5 minuta nadoknade
87' Prečka, gol-linija!
Sreća prati Ajaks! Prečka je spasla gol domaćina, a potom su zaustavili loptu na gol-liniji! Oba puta je šutirao Vertongen.
85' Žestok pritisak gostiju
Ajaks je u pravom "bunkeru", Totenhem kruži oko kaznenog prostora, traži gol za finale. Još pet minuta do kraja.
Savršena izmena
81' Totenhem više ne kalkuliše
Sve karte je bacio u napad Poćetino, izveo je bek Tripijea, a uveo ofanzivnog vezistu Erika Lamelu. Zamenio je i drugog beka, umesto Rouza je ušao Velšanin Ben Dejvis.
Mura je za 204 sekunde srušio sve što je Ajaks izgradio za 55 minuta
79' Stativa!
Nemaju sreće Zijeh i Ajaks, Marokanac pogađa stativu!
Ko će igrati sa Liverpulom 1. juna u Madridu?
Saznaćemo za 15+ minuta!
Šene bi mogao da bude tragičar

Photo by Dan Mullan/Getty Images
71' Dramatično u šesnaestercu Totenhema
Opasan napad Ajaksa, proleće lopta nekoliko puta kroz peterac, reaguje i Loris, ali nikako da stigne do "kopljanika" koji bi je ubacio u mrežu.
68' Nova promena u Ajaksu
Ten Hag menja i drugog igrača, Sinkgraven ulazi umesto Dolberga, to znači da će Tadić igrati "lažnu" devetku.
67' Ajaks pod pritiskom
Totenhem u velikom naletu, dosta rupa je u igri Ajaksa, verovatno bi sve dali da imaju pravo na tajm-aut.
63' Velika šansa za Ajaks!
Savršen centaršut Tadića u srce kaznenog prostora do Zijeha, ali ovaj put nije dobro zahvatio loptu pa ona odlazi za malo pored gola. Dosta sreće za Totenhem.
60' Ten Hag menja
Trener Ajaksa odmah reaguje i osvežava tim, izlazi Šene, ulazi Veltman.
Mura vratio Totenhem u život za 4 minuta!
59' Totenhem izjednačio na 2:2!
Šok za "kopljanike", Spursi su poravnali. Jedan gol ih vodi u Madridu!

Katastrofalno je reagovala odbrana Ajaksa, Onana je skinuo dva zicera Ljorenteu sa nekoliko metara, Šene sprečava svog golmana da pokupi loptu koja stiže do Lukasa Mure, a ovaj postiže drugi gol u roku od četiri minuta i vraća Engleze u život.

Gol nade za Spurse
55' Totenhem smanjuje na 2:1!
Vraćaju nadu gosti iz Londona, sada su im potrebna još dva gola za finale LŠ.

Rouz otvara sjajnu kontru posle kornera Ajaksa, proigrava Muru na centru terena, ovaj prosleđuje loptu do Delea Alija koji vara jednog defanzivca ispred kaznenog, lopta se vraća do Lukasa Mure koji utrčava u šesnaesterac i rutinski gura fudbal ispod Onane u mrežu.

53' Parada Onane!
Velika šansa za Totenhem, najbolja na meču. Eriksen je servirao zicer Aliju koji šutira sa 5-6 metara, ali vrhunska parada Onane.

Snaga ne ulazi na usta
Hakim Zijeh je postigao gol iako skoro ceo dan ništa nije jeo. Naime, on i Nusair Mazraui su muslimani, a u toku je Ramazan, mesec posta tokom koga se vernici uzdržavaju od hrane i pića od izlaska do zalaska sunca. Danas su mogli da jedu bukvalno tek 24 minuta pre početka meča protiv Totenhema.
Počelo je II poluvreme
Totenhem kreće na sve ili ništa, Poćetino je izveo zadnjeg veznog Vanjamu (imao i problema sa povredom), a uveo centarfora Fernanda Ljorentea.
Evo koliko je delilo Tadića od pogotka

Poluvreme u Amsterdamu
Ajaks vodi 2:0 posle prvih 45 minuta, golovima Matijsa de Lihta i Hakima Zijeha. Totenhemu su potrebna tri gola u narednih 45 minuta da bi izborio finale LŠ.
Zijeh je eksplodirao u nokaut fazi LŠ
Samo Tadić i Mesi
Van de Bek, Tadić, Zijeh – GOOOOL!
36' Ajaks vodi 2:0!
Ajaks je na korak od finala Lige šampiona!

Van de Bek je pronašao Dušana Tadića na levoj strani kaznenog prostora, Srbin odigrava povratnu do Hakima Zijeha koji šutira iz prve i zakucava loptu u desnu stranu Totenhemovog gola!.

Zamalo
Tradicija
Ajaks nikad nije izgubio utakmicu u Ligi šampiona na kojoj je prvi postigao gol – 45 pobeda, 10 remija.
30' Centimetri delili Tadića od gola
Brza kontra Ajaksa, pokrenuo ju je Van de Bek, nastavio De Jong do Zijeha koji šalje brzu loptu do Tadića na levoj strani, on je lako prevario Aldervirelda u kaznenom prostoru, gađao je dalji ugao, ali lopta prolazi za malo pored gola.
Bitka vezista pripada Ajaksu
26' Visok presing Ajaksa
Dve gol šanse su razmrdale "kopljanike", opet u svom stilu visokim presingom drže rivala na odstojanju.

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images
24' Opet gol prilika za goste
Odbrana Ajaksa ima dosta problema, opet je probijena linija, prošetao se Mura koji vraća loptu do Eriksena, ali i on iz sjajne pozicije šutira pravo u golmana.
23' Gol šansa
Sjajna kontra Totenhema, Ali je poslao savršen pas u prazan prostor za Sona, ali on šutira pravo u Onanu.
22' "Zid" ispred Onane
Sisoko je dobrim prodorom stvorio dosta prostora za Totenhem na desnoj strani terena, Son pokušava da ubaci loptu u šesnaesterac, ali je izblokiran.
18' Ajaks ne dozvoljava Totenhemu da nametne svoj ritam
Totenhem pokušava da uspostavi inicijativu, ima više loptu u svojim nogama, ali igrači Ajaksa sjajno prave balans i tako drže fudbal daleko od svog gola.
Okvir gola je spasao Ajaks
6' Stativa!
Zamalo je Totenhem odmah izjednačio, ali je stativa zaustavila šut Sona sa ivice kaznenog.
10' Dosta sreće za Ajaks
Opasan napad Totenhema, ali sjajnom reakcijom De Jong preseca dodavanje u kazneni prostor. Već u narednom Ali je pronašao prostor za šut, ali je poslao loptu pored gola.
Tadić je izborio korner za vođstvo Ajaksa

5' Ajaks vodi 1:0!
Hladan tuš za "Pevce" u Amsterdamu, veliki korak Ajaksa ka Madridu!

"Kopljanici" stižu do gola posle kornera. Kapiten Matis de Liht koristi dve sjajne blokade saigrača, beži Tripijeu i sjajnim skokom loptu glavom šalje u mrežu! Asistent je Lase Šene.

4' Tadić!
Sjajan šut Tadića sa oko 13-14 metara, lopta je zakačila i Tripijea, ali Loris uspeva da odbrani i izbaci loptu u korner.
3' Dobar napad Ajaksa
Brzo su kombinovali igrači Ajaksa ispred kaznenog prostora Totenhema, ali Dolberg nije uspeo da zada završni udarac.
Počeo je meč na "Johan Krojf Areni"
Prethodno gostovanje Totenhema u LŠ
Neočekivana promena u timu Ajaksa
David Neres ne može da nastupi, u startnoj postavi ga menja Kasper Dolberg. Brazilac zbog povrede neće biti ni na klupi, u tim je "upao" Lasina Traore.
Legende uz Ajaks

Dušan Tadić – od borbe za opstanak do borbe za finale LŠ u 12 meseci
Zašto je Ajaks hit ove sezone?
Englezi su bili veseli pred meč u Amsterdamu
Tradicija
Protiv Totenhema – samo jednom u prethodnih 17 puta je tim koji je izgubio prvi meč polufinala kod kuće prošao u finale LŠ, Ajaks 1996.

Za Ajaks – od prethodnih 12 polufinala evropskih takmičenja, Ajaks je deset puta prošao u finale.