Kup Radivoja Koraća, četvrtfinale: Crvena zvezda – Borac 89:64

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč između Crvene zvezde i Borca u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.

Meč počinje u 18 časova.
Kraj – 89:64
8‘ Nova najveća prednost – 85:58
Gagić pravi nesporstki faul nad Vildosom i završava meč, a Argentinac je precizan oba puta sa penala.

Nadovezao se i Martin poenima za +27 i to je 50. poen crveno-belih u poluvremenu na više od dva minuta do kraja.
6‘ Svi čekaju kraj – 77:56
Zvezda održava 20 poena prednosti na četiri minuta do kraja.

Igraće se "večiti" derbi u polufinalu.
3‘ Zvezda na +20
Tačnije +22, što je najiubedljivija prednost do sada.

Pogodio je Stefan Marković za tri.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

1‘ Počela je poslednja deonica

Kraj treće deonice – 64:48
8‘ Raspucao se i Dobrić – 59:42
"Ran end gan" košarka u ovim trenucima i sve ulazi.

Najveći profiter je Ognjen Dobrić koji vezuje dve trojke i donosi svojoj ekipi plus 17.
5‘ Zvezda prelama meč – 51:36
Ponovo je Vildosa poentirao i to nakon najlepšeg poteza na meču. "Okrenuo" je loptu oko struka u stilu Pita Maraviča i položio loptu na tablu.

Usledila je trojka Nedovića za najveću prednost do sada +15.
4‘ Vildosaaaaaa
Razigrao se Argentinac!

Nova trojka za prvu dvocifrenu prednost Zvezde – 46:34.

Borac traži tajm-aut.
3‘ Nova najveća prednost – 43:34
Plus devet je za Zvezdu, prednost donosi Vildosa.

Pogodio je za tri, a potom i oba slobodna bacanja.

Da li Argentinac prelama meč?
2‘ Po trojka na obe strane – 38:34
Nedović pogađa svoju drugu, a uzvraća Tomašević koji je jednu pogodio i u finišu prvog poluvremena.

Zvezda ne uspeva da se odvoji.
1‘ Počelo je drugo poluvreme
Nekoliko promašaja na startu.
Poluvreme – 35:31
9‘ Zvezdina najveća prednost kratkog daha – 33:28
Pogodio je Vildosa za +8, ali odmah na drugoj strani vraća Radonjić koji pogađa trojku.
7‘ Tu je i Svetislav Pešić
Selektor Srbije nalazi se u "Čairu" i posmatra ovaj meč.

U međuvremenu je stigla i do maksimalnh +7.
5‘ Borac se i dalje drži – 25:23
Muče se sa izgubljenim loptama, ali im šut ide.

Učinilo se da će potpuno potonuti nakon druge Kampacove trojke u četvrtini za 25:21, ali i dalje su tu.
2‘ Preokret – 20:19
Kampaco nije uspeo na kraju prve deonice, ali sada da.

Pogađa trojku za vođstvo.

Serija Zvezde 14:2.
1‘ Počinje druga deonica
Kraj prve deonice – 17:19
10‘ Zvezda se u potpunosti vratila – 17:19
Pogodio je Nedović i doveo crveno-bele na posed zaostatka.

Imala je Zvezda i priliku za preokret, ali je Kampaco šutem uz zvuk sirene samo kačio mrežicu.
9‘ Zvezda u naletu – 13:19
Od +11 do +6 dok ste trepnuli,

Pogađa Branko Lazić za tri, tajm-aut za Borac.
8‘ Napokon poeni za Zvezdu – 8:17
Probio je Nedović i ostavio Luki Mitroviću koji spušta loptu u koš.

Prvi košarkaš Zvezde koji nije Filip Petrušev, a da je postigao koš.
7‘ Zvezda ne može do poena – 6:17
Već nekoliko minuta su crveno-beli bez koša.

Borac je u "bonusu", ali malo to znači jer je Zvezda u nizu od četiri promašena slobodna bacanja.
6‘ Borac ima dvocifrenu prednost – 6:17
Posle šest minuta imau +11 nakon poena Boldvina.

Duško Ivanović je prinuđen da zatraži tajm-aut.
6‘ Heeeeeejl!
Kakav start Borca, već imaju +9.

Pogađa trojku Hejl, njegov peti poen.

Kod Zvezde svih šest poena postigao je Filip Petrušev koji je u napadu koji je prethodio trojci Borca promašio oba slobodna bacanja.
5‘ Sve veća prednost Borca – 6:12
Malopre je Hanter Hejl pogodio za +5, ali je Petrušev, jedini koji postiže poene za Zvezdu, vratio na -3.

Usledio je prodor Gagića koji pogađa uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje.
4‘ Preokret – 4:7
Možda Đorđe Gagić nije elitni šuter, ali ne bi trebalo da bude ostavljen sam na šutu za tri.

To je učinjeno, a iskusni centar kažnjava za prvu prednost Borca na ovom meču.
2‘ Prvi poeni za Borac – 4:2
Zapetljao je Gagić u 1 na 1 protiv Kuzmića. Centar Zvezde mu je izbio loptu, ali je "petica" Borca u skoku ponovo stigao do lopte.

Usledio je njegov lep pas ka Radonjiću koji je bio ispod koša i poentirao.
2‘ Petrušev sjajno počeo – 4:0
Svih četiri poena postigao je krilni centar Zvezde.

Bez odgovora Borca.
1‘ Krećemo
Prvi napad za Crvenu zvezdu.
Zvezda bez Bentila
Nema ga mešu 12. Najverovatnije da nije reč o povredi, već je samo na poštedi kod Ivanovića.

Nema ni Holanda i Ivanovića, dvojica stranaca kojih je crnogorski stručnjak morao da se odrekne.
Igrači su na parketu
Duško Ivanović, trener Zvezde
"Da bismo imali šansu da osvojimo Kup, moramo da dobijemo prvu utakmicu, pa samo razmišljamo o Borcu. To je jedna utakmica, svako svakog može da dobije. Moramo da budemo fokusirani, znamo kakva je Borac ekipa. Iskusna, sa odliènim šuterima. Imaju i Gagiæa koji im puno otvara, igra dobro na nsikom postu. Kup je motivacija za sve, svi vide šansu i imaju je. To je jedna utakmica, neko može da ima loše veèe. Zato je Kup i interesantan."
 17:19, 18:12, 29:17, 25:16