Košarkaši Partizana pobedili su Bahčešehir sa 83:76 u 4. kolu Evrokupa.

BAH   PAR
  76 : 83
KRAJ
Ponovo Kodi Miler Mekintajer
Dugo je trajao ovaj napad Partizana. Tražili su crno-beli preuzimanje i dobili ga, pa je maltene uz zvuk sirene Kodi Miler Mekintajer pogodio flouter, 76:80

Krade loptu i pogađa trojku, 76:83
40' Poslednji minut
Novica Veličković pravi faul u napadu, još jedna čudna odluka. Na drugoj strani faul Jidlizijaa u napadu, reklo bi se vraćeno je "na nulu".Kodi MIler Mekintajer gubi loptu, pa blokira šut i onda Erik Grin pogađa za 76:78
Kodi. Miler. Mekintajer
Kakav šut Partizanovog Amerikanca, popularni side step i to preko ruke za 72:78
39' Grin pogađa 20. i 21. poen na meču
Lako je ubacio oba slobodna bacanja bivši as Olimpijakosa, sada je 70:75, a Partizan gubi loptu pa Ozdemir zakucava u kontri, 72:75

I domaći tim ispunjava bonus
38' Novica Veličković za 3
Sa 45 stepeni je Novica Veličković šutirao i pogodio jako važnu trojku za crno-bele, 68:73
36' Kodi Miler Mekintajer za 3
Isticao je napad Partizana, bilo je potrebno da se šutne i Mekintajer preuzima odgovnorst i pogađa za 65:68, sledi potom dobra odbrana Partizana i onda isti igrač polaže 65:70
35' Partizan ispunio bonus – novo izjednačenje
Partizan jako loše kreće u napad, ponovo su na samom izvođenju izgubili loptu i pravili faul. Zakucavanje Jilmaza donosi novo poravnanje rezultata, 65:65
34' Rasplamsala se igra
Ponovo je tempo igre porastao, Erik Grin je ponovo to iskoristio posle serije 5:0 Pejtona Oldridža i sada je 63:65
33' Dosta čudan faul
Delovalo je kao da Nikola Janković nije pipnuo Oldridža, ali sudije su smatrale drugačije i on pogađa sva tri slobodna bacanja za 59:62
31' Počinje poslednja četvrtina
Erik Mika i Kodi Miler Mekintajer su bili predvodnici Partizana u dosadašnjem delu meča, a na drugoj strani ističemo Erika Grina i Džamala Džonsa.

Laki poeni za Trifunovića 56:61
Kraj treće četvrtine
29' Partizan ponovo vodi
Erik Mika posle ofanzivnog skokka iz reketa pogađa lako i crno-beli posle dužeg vremena dolaze do vođstva, 56:57
27' Šta radi Partizan?
Nova jeftino prodata lopta i umesto preokreta, Bahčešehir dobija priliku za lake poene i koristi to, 56:53
26' Pejdž za 3
Napokon da Partizan nešto pogodi iz akcija, Pejdž je dobio loptu na pravom mestu i pogodio trojku, ali vraća to odmah sjajni Erik Grin, 54:51
25' Nova izgubljena lopta
Janković pravi faul u napadu prilikom lošeg postavljanja bloka i propada još jedan napad, a onda posle dobre odbrane stižu Veličkovićevi poeni sa niskog posta, 50:48
24' Evo trojke Dangubića
Otvorio je Partizan prostor za Nemanju Dangubića, posle sjajnog protoka lopte ostao je Dangubić sam u čošku i pogodio trojku, 48:46 i dalje je neizvesno.
23' Grin kažnjava Partizan
Nova izgubljena lopta, Mekintajer je iz skoka poslao loš pas i u tranziciji poklon trojka za Erika Grina za 46:41 najveća prednost domaćih večeras.

Posle tajm auta je Kodi Miler Mekintajer imao šut za dva poena posle ofanzivnog skoka Jankovića, koji ga je uhvatio nakon promašaj Markusa Pejdža za 3 poena, 46:43
21' Počelo je drugo poluvreme
Bahčešehir ima prvi posed i pogađa iz reketa, a Mekintajer pogađa trojku i donosi novo izjednačenje, 41:41
20' Poslednji minut
Od 24:35 do 35:36 smo došli za jako kratko vreme, Partizan je prokockao veliku prednost i ulazimo u dramatičnu završnicu prvog poluvremena. Grin sada pogađa i domaćin ponovo vodi, 37:36

Miler Mekintajer promašio je zicer, Erik Mika prikucava, a onda na drugoj strani Erik Grin pogađa još jednom za prednost Bahčešehira 39:38
19' Džons trojka
Džamal Džons iz driblinga pogađa šut preko Rašona Tomasa, razlika se istopila i samo pola koša prednosti imaju crno-beli, 35:36
17' Džons rešava Zagorca
Lako je to na niskom postu rešio Džons, okrenuo je Zagorca i pogodio zicer. Na drugoj strani se Janković spetljao, prodao posed, a Kodi Miler Mekintajer parvi faul i sprečava lake poene, 30:36
15' Mika!
Snažno zakucavanje Erika Mike na asistenciju Radeta Zagorca, odlična saradnja na malom prostoru i lako to rešava američki centar
14' Tomas lako
Rašon Tomas nema problema kada ga čuva Pejton Oldridž, psotigao je i svoj 6. poen iz polu horoga, 24:33
12' Erik Grin uz faul
"Cik cak" korak američkog beka i pogodak uz faul Erika Mike, 22:31, smanjuju domaći
11' Partizan trojkom otvara 2. četvrtinu
Ostao je sam Nemanja Gordić posle jako dobrog protoka lopte i pogodio trojku, potom sled dobra odbrana i poeni Erika Mike iz reketa, prva dvocifrena prednost Partizana, 19:29
Kraj 1. četvrtine
Crno-beli su sjajnom odbranom uspeli da zatvore Bahčešehir, Dangubić je "zaključao" Erika Grina u 1/4, ali se Džons zato razigrao i ima 9 poena. Ipak, Partizan vodi sa 24:17 posle 10 minuta-
10' Partizan propušta lake poene
Jedno 3,4 čiste situacije propustio je Partizan, pa je Bahčešehir kaznio poenima iz kontre i onda Zagorac sa centralne pozicije ubacuje trojku, 15:22
7' Zonski presing 2-2-1
Probali su domaći da iznenade Partizan zonskim presingom, ali je to tim iz Beograda lako rešio i Novica Veličković upisuje svoje prve poene, da bi Džons na drugoj strani vratio polaganje, 13:17
5' Tajm aut Bahčešehir
Sjajno su crno-beli povezali redove svog tima i stekli prednost od dva poseda, pa domaći traže minut odmora, 9:13
4' Partizan vodi!
Bahčešehir se bolje snašao na početku utakmice, Erik Grin deluje nezadrživo na momente, a crno-beli "razvlače" odbranu rivala, pa Kodi Miler Mekintajer pogađa uz faul i Partizan vodi 9:11
2' Partizan postiže prve poene
Kodi Miler Mekintajer je namučio odbranu Bahčešehira i pogodio svoje polaganje, a Džons na drugoj strani pogađa svoj šut za tri poena. Prva trojka na meču i domaći vode, 3:2
1' Počela je utakmica
Vlado Šćepanović trener Partizana, rekao je da ekipu čeka teško gostovanje
"U ovom veoma teškom periodu, napornom zbog putovanja, gustog rasporeda i teških utakmica moramo pokazati karakter koji je preduslov za dobar rezultat. U ovom sistemu takmičenja gde nemate prava na grešku, gde pre svega nemate vremena za trening i pripremu utakmice, veoma je bitno biti fokusiran, sačuvati koliko-toliko pozitivne energije da se u utakmicama za koje nemate dovoljno vremena za pripremu, oslonite se na principe koji su već postavljeni. Očekujem težak duel, Bahčešehir je ekipa koja igra promenljivo, nisu do sada zabeležili pobedu, ali su namučili Uniks u Kazanju gde su izgubili u poslednjoj sekundi. Ekipa ima kvalitet i svakako treba očekivati njihovu reakciju nakon poraza i u turskom prvenstvu i u Evrokupu", istakao je Šćepanović.
Trener Bahčešehira Zafer Aktaš hvalio je beogradski Partizan pred meč u Beograd
"Izgubili smo prve tri utakmice. Nismo mogli da ih dobijemo. Nedostaju nam neki igrači i to nam ne pomaže. Partizan ima prilično dobar tim, a imamo ga i mi. Partizan je jedan od najvećih klubova u Evropi. Borićemo se da dođemo do prve pobede, ovo nam je ključna utakmica za plasman u Top 16", rekao je Aktaš.