Četvrtak, 22.09.2022.

08:41

Debakl BiH u Sidneju VIDEO

Košarkašice Bosne i Hercegovine doživele su težak poraz od Portorika 82:58 u prvom kolu Grupe B Svetskog prvenstva.

BiH je već tokom prvog perioda zaostajala 18 poena razlike, nakon čega selekcija naših zapadnih komšija više nije uspela da se vrati u meč.

Portoriko je predvodila Arelj Girantes sa 26 poena i 9 skokova, dok su po 15 dodale Mija Holingšed i Isalis Kinones koja je imala i 7 skokova.

U selekciji BiH najefikasnije bile Žonkel Džons sa 15 poena (6/14 iz igre), 8 skokova i 4 asistencije, te Miljana Džombeta sa 11 poena.

Na prvi odmor odlaze sa rezultatom 31:16, a odbrana selekcije BiH u prvoj četvrtini nije postojala.

Koliko su bile "nezainteresovane" govori podatak da su u prvom periodu napravile samo jedan faul.

U drugoj četvrtini slična igra na terenu, Portorikanke su otišle na +16, ali se BiH brzo vraća sa dve uzastopne trojke Džons i Džombete.

Ipak, do kraja poluvremena neverovatne košarkašice Portorika na krilima Mije Holingšed odlaze na 53:36.

Drugo poluvreme je bilo preslikano prvo. Katastroflana igra BiH, šut nij funkcionisao, a odbrana je loše pratila kretanje Portorikanki koje tokom trećeg perioda odlaze na +22.

Četvrti kvartal je bio formalnost, Portorikanke su odigrale najbolju utakmicu u svojoj istoriji, a košarkašice BiH meč za zaborav.

"Problem je bio sa Džons koja je doputovala 15 sati pre utakmice. Bila je veoma umorna, ali tu nećemo tražiti alibi. Analiziraćemo ovo i pokušati da to bude bolje",
rekao je selektor BiH Goran Lojo.

Sledeću utakmicu reprezentacija BiH igra protiv Kine u petak u 6:30 po srednjeevropskom vremenu.

Aktuelne šampionke iz SAD su bile bolje od Belgije sa 87:72.

Amerikanke su već u prvoj četvrtini stekle dvocifrenu prednost koju do kraja meča nisu ispuštale.

SAD je predvodila Breana Stjuart sa 22 poena, dok su po 14 dodale Džuel Lojd i Alisa Tomas koja je imala i 9 asistencija uz 7 skokova.

U ekipi Belgije najefikasnija je bila Žuli Vanlo sa 13 poena i 4 asistencije, dok je 10 dodala Žuli Aleman.