Utorak, 29.06.2021.

19:17

Srbija se mučila, pa slomila protivnika

Košarkaši Srbije savladali su Dominikansku republiku rezultatom 94:76 u okviru kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Tokiju.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Teži meč nego što se očekivalo odigrali su srpski reprezentativci na startu kvalifikacija.

Srbija je meč otvorila serijom 6:0, a prednost je održavao Bjelica najpre kucanjem, a potom i trojkom.

Pokušavali su Dominikanci, ali ono što su ispratili u napadu nisu mogli na defanzivnom aspektu.

Sjajno su kombinovali Teodosić i Petrušev, a srpski plej je poentirao uz zvuk sirene za plus osam na kraju prvog dela igre.

Odbrane nisu postojale ni u drugoj četvrtini, ali ni katastrofalni procenti šuta nisu Dominikance sprečili da stignu do izjednačenja.

Čak 10 promašaja od 17 šuteva za dva i 3/11 za tri su imali u ovom periodu igre kada su stigli i do prvog vođstva.

Međutim na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom - 47:47. Liz je najviše mučio naše igrače sa 16 poena u prvom poluvremenu.

Povela je Srbija u trećoj deonici, ali slaba odbrana šuta za tri dovela je do nekoliko brzih trojki Dominikanaca i novog vođstva.

Vodili su do kraja ove deonice kada je nesportska nad Kalinićem promenila ceo tok meča. Kalinić je dobio i tehničku zbog prigovora.

Od tog trenutka Srbija je zaigrala kako se očekivalo od početka dopustivši samo 10 poena protivnika u poslednoj deonici, dok je u isto vreme naša reprezentacija ubacila 27.

Povukao je Micić uz "MVP" povike sa tribina,

Uskoro je Srbija stigla do prve dvocifrene prednosti na meču, a do kraja utakmice je umalo bilo i 20.

Grafika: SofaScore

Najefikasniji u redovima Srbije je bio Marjanović sa 18 poena uz dabl-dabl učinak sa 10 skokova. Pratio ga je Petrušev sa 17.

Dvocifreni su bili i Micić sa 16, odnosno Bjelica sa 12 poena.

Kod poražene ekipe, Liz je ostao na 16 poena sa poluvremena, dok su dvocifreni bili Tores (16) i Solano (10)

Naši reprezentativci nastupaju u grupi A turnira u Beogradu u kojoj su pored Dominikanske republike još i Filipini.

U grupi B se nalaze Italija i Portoriko uz Senegal koji je otkazao učešće.

Samo će se pobednik čitavog turnira plasirati na Olimpijske igre.