Fudbal 0

27.4.2024.

17:05

Krstović "raketom" u nadoknadi prekinuo tromesesčni post – nedovoljno za čitav plen VIDEO

Crnogorski napadač Nikola Krstović umalo je bio heroj nove pobede Lečea u Seriji A.

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Tim iz Apulije je posle dva uzastopna trijumfa dočekao Moncu, sa kojom je remizirao 1:1 posle uzbudljve završnice u meču 34. kola italijanskog šampionata.

Sve je počelo kada je pomenuti Krstović u drugom minutu nadoknade sa ivice šesnaestera snažno šutirao i doveo svoj tim u prednost.

Za nekadašnjeg centarfora Crevne zvezde, to je bio prvi gol posle tri meseca, računajući samo klupski fudbal.

Ipak, da ga ne proslavi i sa tri boda potrudio se Mateo Pesina u 96. minutu. Italijan je sigurno izveo penal, koji je prethodno skrivio Lorenco Venuti igranjem rukom u sopstvenom šesnaestercu.

Leče je 13. na tabeli sa 34 bodova, osam više od opasne zone, dok je Monca dva mesta ispred.

U narednom kolu Krstović će imati priliku da protiv Kaljarija započne golgeterski niz. Ove sezone je u Seriji A postigao šest golova.