Ponedeljak, 18.01.2021.

18:10

Zvezda skinula krunu "kralju" usred Madrida!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Real Madrid u odloženom meču 19. kola Evrolige – 79:77.

Zvezda skinula krunu
EPA-EFE/Fernando Alvarado

Ovo je sedma pobeda Zvezde u Evroligi. Real je doživeo sedmi poraz.

Crveno-beli imali su +12 u poslednjoj četvrtini, ali smo na kraju imali pravu dramu i neizvesnu završnicu.

Zvezda je dobro otvorila meč. Posebno je dobar bio Ognjen Kuzmić na startu, imajući u vidu da igra protiv najboljeg defanzivca u Evropi među centrima, Voltera Edija Tavaresa.

Postigao je četiri poena iz ofanzivnog skoka i doneo Zvezdi +5, a onda se upalio Kori Volden, koji je za šest minuta na parketu ubacio 10 poena. Pogodio je dve trojke i Zvezda je imala najvećih +7.

Pred kraj prve četvrtine Real se vratio i uspeo da izjednači, a Zvezda je preko Koloma došla do dva poena prednosti posle prvih 10 minuta.

Real je preokrenuo u drugoj četvrtini i imao četiri poena viška, ali je ponovo sjajno zaigrala Zvezda, posebno u odbrani.

Dobrić je krao lopte i udarao blokade, a ponovo Volden vezuje šest poena i Zvezda dolazi do +5.

Održali su tu prednost do kraja prvog poluvremena i posle prvih 20 minuta vodili u Madridu.

Zvezda trojkom Rita na startu treće četvrtine dolazi do +7.

Bilo je nekoliko grešaka u napadu, ali igrala je Zvezda odličnu odbranu, posebno na Tavaresu i Laprovitoli, koji se ispromašivao na šutu za tri poena.

Pred kraj treće četvrtine, crveno-beli igrali su preko O’Brajanta i to je bio dobar izbor. Poentirao je i išao na liniju penala, pošto Tompkins nije uspeo da ga sačuva u tri vezana napada.

Na kraju treće četvrtine Dobrić pogađa trojku, pa je fauliran na šutu, a i Pablo Laso je dobio tehničku.

Kolom realizuje jedno, Dobrić dva bacanja i Zvezda ulazi sa +8 u poslednju četvrtinu.

Real nije dao koš skoro četiri minuta u poslednjoj četvrtini i Zvezda je otišla na +12.

Real je uspeo da se vrati u igru posle dvocifrene prednosti i nastala je drama u poslednjem minutu.

Lazić faulira Rudija Fernandesa na skoku i sudije su dosudile nesportski faul.

Fernandes je morao da napusti igru jer je bio teže povređen, pa je Tompkins ušao i pogodio oba bacanja, a Real je imao loptu sa strane.

Džejsi Kerol je promašio trojku, a Volden sa dva bacanja na 44 sekunde do kraja donosi +5 Zvezdi.

Kerol sa dva bacanja smanjuje na 75:78, pa Zvezda gubi loptu i na šest sekundi do kraja Volden faulira Laprovitolu, koji pogađa oba bacanja za 77:78.

Kolom je fauliran na 5 sekundi do kraja i promašio je jedno i pogodio jedno bacanje za 77:79.

Realu je ostalo pet sekundi za poslednji napad za pobedu ili produžetak.

Kerol je promašio poslednji šut i Zvezda je došla do pobede.