Košarkaši Huventuda pobedom nad Venecijom posle četiri kola Evrokupa i dalje imaju savršen učinak.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Jeremy Ng/Getty Images

Španski tim je do 4/4 u Grupi A došao pobedom na domaćem terenu rezultatom 92:78.

Huventud je trenutno prvi na tabeli, ispred Partizana i Uniksa (utakmica manje) koji imaju po dva trijumfa.

Posle prvog poluvremena utakmice u Badaloni bilo je veoma neizvesno, ali je domaćin slomio otpor gostiju sjajnom trećom četvrtinom.

Taj deo igre rešili su u svoju korist sa 28:20, a onda prednost dodatno uvećali dobrom završnicom.

Bordžianski je bio najefikasniji sa 15 poena, po 14 su imali Tomić i Dimitrijević, a 13 su ubacili Ribas i Lopes-Arostegi.

Kod poraženih su po 13 poena imali De Nikolao i Tonut, a po 12 Vot i Bramos.

U petom kolu, 28. oktobra, Huventud gostuje Uniksu, dok Venecija dočekuje Bahčešehir.