Sreda, 10.10.2012.

08:23

Barsa ubedljivo pobedila Dalas

U poslednjoj utakmici između evropskog i američkog kluba ove godine Barselona je pobedila Dalas sa 99:85 (21:19, 21:21, 32:16, 25:29).

Barselona je na svom parketu pobedila šampiona NBA lige iz 2011. godine zahvaljući odličnoj igri iz u trećoj četvrtini.

Meč su sa tribina posmatrali kapiten i prva zvezda Maveriksa Dirk Novicki, kao i bivši osvajač prstena sa Dalasom Predrag Stojaković.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri i na odmor se otišli sa +2 za domaćina (43:41). Katalonci sredinom treće deonice prave seriju 15:2, pa su od 51:49 stigli do 65:51.

U poslednjoj četvrtini Dalas je uspeo da priđe na -7 u dva navrata, ali nije uspeo da preokrene rezultat. Početkom poslednje deonice Barselona je imala i +18.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Pit Majkl i Huan Karlos Navaro sa po 19 poena, dok je hrvatski reprezentativac Ante Tomić ostvario dabl-dabl učinak od 12 poena i 10 skokova.

Pet i po minuta na terenu u dresu Barselone proveo je i talentovani 17-godišnji hrvatski košarkaš Mario Hezonja. U timu iz Teksasa najefikasniji je bio Kris Kejman sa 15 poena (10 skokova), Daren Kolison je ubacio poen manje, a dvocifren učinak imao je još samo Elton Brend sa 10 poena.

Barselona u prvom kolu Evrolige u petak dočekuje nemački Brose Baskets.