19:14

Loša Zvezda bolja od Širokog

Izvor: A G

Autor:A G

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Široki u Pioniru 96:90 (32:24, 15:18, 26:23, 23:25), u 19. kolu regionalne NLB lige. Do 12 pobede u sezoni „crveno-beli“ su došli zahvaljujući čak sedam igrača sa dvocifrenim učinkom. Tadija Dragićević postigao je 18 poena, Omar Kuk 13, Bakić, Raičević i Kikanović po 12, a Šljivančanin i Mišanović po 11 poena. U ekipi Širokog, Štemberger je ubacio 21, Perinčić 18, a Zimerman 15 poena.

Iako je pobedila, Zvezda nije zadovoljila igrom. Kapiten domaćina Tadija Dragićević je pored 18 poena imao i 11 skokova, ali je loše šutirao (5-17 iz igre). Lošem šutu Dragićevića pridružio se i Omar Kuk (4-12 iz igre), ali je na kraju kvalitet domaćina presudio. Stevana Karadžića će sigurno zabrinuti i ponovo loša odbrana, koja u poslednje vreme prima puno poena.

Ipak, i pored ne baš sjajne igre, Zvezda je tokom svih 40 minuta imala prednost, i pobeda nijednog trenutka nije došla u pitanje. Počelo je sa 5:0, a već u petom minutu domaćin je posle poena Bakića imao 19:8.

Široki se ipak, malo po malo vraćao, i poenima Dijana u 18. minutu rezultat je izjednačen na 42:42. Usledila je trojka Cvetkovića i polaganje Raičevića, i Zvezda je na poluvremenu imala plus pet (47:42).

Treća deonica bila je efikasna i izjednačena. Zvezda je u 29. minutu poenima Šljivančanina ponovo došla do dvocifrene prednosti (73:63), ali su se gosti ponovo vratili. Poslednju šansu za eventualno iznenađenje Široki je imao u tri minuta pre kraja kada je poenima Šole prišao na tri poena zaostatka (86:83). Ipak, Zvezda tada serijom 5-0 (trojka Bakića i dva poena Dragićevića) otklanja sve dileme i dolazi do nove pobede u borbi za treće mesto na tabeli.

U narednom, 20. kolu, Zvezda gostuje ekipi Splita.