Nova vest
NBA 2

7.4.2026.

14:01

Da li je ugrožena Vembanjamina sezona iz snova?

Košarkaši San Antonio Sparsa suočili su se sa zabrinjavajućom situacijom, pošto je Viktor Vembanjama propustio drugo poluvreme meča sa Filadelfijom.

Autor:B92.sport

B92.sport
Da li je ugrožena Vembanjamina sezona iz snova?
Tanjug/AP Photo/Darren Abate

Sparsi su slavi protiv Siksersa 115:102, a kandidat za MVP priznanje napustio je igru zbog kontuzije levog rebra.

Vembanjama je u prvom poluvremenu proveo 16 minuta na terenu i zabeležio 17 poena, pet skokova i tri blokade, pre nego što je isključen iz ostatka utakmice.

Klub je tokom meča saopštio informaciju o povredi, dok je nakon utakmice trener Mič Džonson izjavio da nema dodatnih novosti, ali da postoji razlog za oprezni optimizam.

"Ne. Mislim da je pozitivno to što je osećao da može da se vrati i odigrao je poslednjih četiri ili pet minuta prvog poluvremena. To je iz mog ugla ohrabrujuće", rekao je Džonson.

Prema rečima stručnjaka za povrede Džefa Stotsa, Sparsi su verovatno izbegli ozbiljniji problem, jer kontuzije rebara obično ne uzrokuju duže odsustvo, odnosno približno četiri dana.

Ipak, on je naglasio da povrede rebara mogu biti nezgodne za preciznu dijagnostiku putem rendgenskog snimanja.

Sportski lekar Džesi Mors naveo je pet mogućih dijagnoza za ovakvu vrstu povrede: kontuzija rebra (modrica), povreda hrskavice rebra, prelom rebra, kombinacija preloma i oštećenja hrskavice, prelom rebra uz zahvatanje organa (poput pluća).

Najpovoljniji scenario za Vembanjamu bio bi da dodatni pregledi rendgen, magnetna rezonanca i CT skener pokažu da je u pitanju samo kontuzija.

San Antonio Sparsi (60–19) imaju još tri utakmice do kraja regularnog dela sezone, a Vembanjama mora da nastupi na makar jednoj (uz najmanje 20 minuta igre) kako bi ispunio NBA uslov od 65 odigranih mečeva za konkurisanje za sezonske nagrade.

U slučaju teže povrede, mogao bi da propusti sve preostale utakmice, pa i duži period, u zavisnosti od konačne dijagnoze i težine povrede.

Ukoliko ispuni uslov, Vembanjama važi za glavnog favorita za nagradu za najboljeg defanzivnog igrača godine, a očekuje se i njegov izbor u idealnu All-NBA petorku. Takođe se nalazi i u konkurenciji za MVP priznanje.

Ove sezone francuski košarkaš prosečno beleži 24,9 poena, 11,6 skokova, 3,1 asistenciju i 3,1 blokadu po utakmici.

Podeli:

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
MMA

Gangster

Na današnji dan, 3. aprila 1977. godine, rodio se jedan od najspektakularnijih MMA boraca svih vremena, Čel Sonen.

Stefan Nikolić

11:35

4 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu