Vasa Micić: "Nisam došao u NBA samo da bih se pojavio" VIDEO
Srpski košarkaš Vasilije Micić akter je nove epizode Šarlotovog mini-dokumentaraca o novajlijama u NBA ligi pod nazivom "Rooks" (Rukiji).
Izvor: Charlotte Hornets
Profimedia
Micić u Oklahoma Siti Tanderu
3,3p 2,5as 0,8sk 0,3uk
40,7% fg, 24,4% 3
Micić je svoju košarkašku priču za Hornetse počeo od rodne Srbije.
"U mojoj zemlji, košarka je sport broj jedan. Poznati smo po svetu kao košarkaška zemlja. Tako mali imamo neverovatne rezultate. Primera radi, drugo mesto na Svetskom prvenstvu. Onima koji ne prate nije to toliko bitno, ali ljudima u Srbiji jeste. Neverovatan rezultat", rekao je Micić.
Srpski reprezentativac je istakao uporan rad kao ključ svog napretka.
"Mislio sam da je radna etika potrebna igračima svih pozicija. Pronašao sam prostor za sebe da mi pomogne dostizanju višeg nivoa. Lako je reći, ali ne i učiniti. Mislim da me to definiše kao igrača, sem mojih veština. Prošao sam timove sa različitim uspesima, ali motivacije nikad nije falilo. Suočio sam se sa povredama koje su me pomalo sputavale, ali tad radim još jače. To je nešto što je uvek u mojim rukama. Sve ostalo je u Božijim. Činim sve što je u mojoj moći i onda vidimo rezultate. Vuče me ta dnevna rutina".
Micić u Šarlot Hornetsima
11,5p 6,3as 1,6sk 0,8uk
44,9% fg, 28,7% 3p
Vrhunac karijere je dostigao u turskom Anadolu Efesu sa kojim je pokorio Evropu.
"Najbolji deo moje karijere. Pre svega zbog generalnog osećaja tokom pet godina. Otišao sam tamo sa idejom na godinu dana, ali to što sam ostao pokazuje koliko sve cenim. Titule su došle neočekivano. Nismo došli kao neko ko zna da će pobediti, već kao potpuno nova grupa momaka spremna da se takmiči. Prvo smo bili drugoplasirani, zatim smo bili daleko najbolji, ali je kovid prekinuo sezonu. Zatim dve titule zaredom. Ljudima u SAD nije toliko poznato, ali meni kao Evropljaninu je zaista bio sa. Svega se sećam", ističe Vasa.
Ove sezone Micić je odlučio da se konačno okuša i na glavnoj sceni u NBA ligi.
"Drago mi je da sam dobio priliku i da sam deo nečega. Čak i u lošem smislu, ali važno je to osetiti. Sad pokušavam da učim iz dobrog i lošeg. Dok god mogu da igram u NBA, biće odlično. Nisam došao samo da bih se pojavio. Sad kad sam dobio priliku, mogu da kažem da sam jako srećan što sam se odlučio za NBA prošlog leta", zaključio je Micić.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
Verovali li ne, za posao profesionalnog igrača u Saudijskoj Arabji moguće je prijaviti se i preko specijalizovane platforme za pronalaženje posla fudbalera.
Verovali li ne, za posao profesionalnog igrača u Saudijskoj Arabji moguće je prijaviti se i preko specijalizovane platforme za pronalaženje posla fudbalera.
Derbi druge faze Evropskog prvenstva u Beogradu između Srbije i Mađarske (15:14) bio je sve ono što vaterpolo u svom najboljem izdanju jeste – fizički zahtevan, taktički bogat, neizvestan do poslednjeg napada.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Baterija je večita boljka kod iPhone uređaja, naročito nakon što ga koristite neko vreme - zbog toga je svaki savet kako da vam ostane koji procenat više dragocen.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar