Nek se spremi Baskonija – Partizan u Areni rutinski preslišao FMP

Košarkaši Partizana stigli su do svoje 17. pobede u ABA ligi, čime su ostali na trećem mestu na tabeli.

Srđan Novaković
Starsport

Aktuelni šampion Jadrana je na svom parketu nastavio seriju trijumfa, posle utakmice protiv FMP koju se dobili sa 88:57.

Do ove nove pobede Partizana u ABA ligi crno-bele su predvodili, Balša Koprivica sa 13 poena i deset skokova i Pi Džej Doužer sa deset poena. Svi košarkaši Partizana su se na ovom meču upisali u listu strelaca.

Kod FMP, Jovan Novak je bio najefikasniji sa 13 poena, dok je Matic Rebe ubacio deset poena.

Partizan će u sledećem kolu igrati protiv Studentskog centra, ali pre toga ga očekuje duplo kolo u Evroligi, gde će prvo igrati protiv Baskonije, a onda i Real Madrida. Obe utakmice će igrati na domaćem terenu.

Malo sporiji start meča, jer smo prvi poen videli posle malo više od dva minuta igre. Posle uvodne prednosti FMP od 0:3, Partizan je preko Anđušića i Kaminskog došao do prednosti od 9:3.

Crno-beli na ovom meču su bili bez pomoći kapitena Kevina Pantera koji je dobio poštedu pred bitne mečeve u Evroligi.

Imao je Partizan komfornu prednost od 15:7, koju je FMP smanjio serijom od 5:0. To je nateralo Željka Obradovića da zatraži tajm-aut posle kojeg su crno-beli preko Alekse Avramovića napravili seriju od 5:0 i na pauzu posle prve četvrtine odu sa vođstvom od 20:16.

Druga četvrtina je bila još bolja. Serija crno-belih od 6:0 je bila dovoljna da Partizam dođe do prve dvocifrene prednosti na utakmici. Sjajan je u drugom periodu bio Pi Džej Doužer koji je pre svega dobro razigravao svoje saigrače, a publiku je na noge digao posle jednog atraktivnog zakucavanja.

Moramo pohvaliti odbranu Partizana koja u prvom poluvremenu sjajno funkcionisala. Dobro su crno-beli udvajali i sprečili unutrašnju igru gostiju.

Partizan je posle prvogpoluvremena imao je prednosti od 12 poena prednosti 43:31.

I drugi deo meča je prošao u dominaciji Partizana. Crno-beli nisu spuštali nivo odbrane ni u trećem periodu meča gde su došli do maksimalne prednosti od 26 poena prednosti.

Lepo je funkcionisao napad Partizana, sjajno su se kretali crno-beli na polovini FMP.

Dobro su domaći koristili činjenicu da su gosti konstatno preuzimali u odbrani, tako da su posle dobrog kretanja lopte u napadu pronalazili centre na niskom postu, koje su čuvali niski igrači gostiju i koji su morali da prave faul ne bi li sprečili lake poene Partizana.

Tu je najviše profitirao Balša Koprivica koji je tako sa linije penala dolazio do poena.

Željko Obradović je tako uspeo da u drugom poluvremenu odmori Nanelija koji nije ulazio u igru, a dobru utakmicu je imao Pi Džej Doužer kome ovo samo može biti od koristi pred bitne mečeve u Evroligi, gde su pobede neophodne Partizanu.

Starsport

Otišao je Partizan na odmor pred početak poslednjeg perioda sa 65:45, dok u toku četvrtog kvartala prednost crno-belih dostigla 32 poena.

Po receptu Željka Obradovića Partizan je igrao maksimalno do samog kraja meča, gde nije bilo popusta ni u jednom napadu.

Na kraju se može reći da su crno-beli rutinski stigli do nove pobede od 88:57.

Kontrolisali su utakmicu od samog starta i imali prednost do poslednjeg zvuka sirene u Areni, gde se večeras okupilo 6773 navijača.

Crno-beli su tako nastavili seriju pobeda u ABA ligi i stigli do četvrtog trijumfa u nizu.

22:43

40' Kraj meča

Zakucavanje Kabokla, a pre toga trojka Novaka, u poslednjem minutu meča 88:57.

Nova pobeda Partizana u ABA ligi.

22:42

38' Serija poena gostiju

Prevo Roberts, pa onda i Votson postižu poene, čime prave seriju od 5:0 gostiju. To prekida Koprivica sa novim poenima ispod obruča. 82:57.

22:39

37' Lepi potezi

Agresivna odbrana Partizana iako je utakmica pa gotov rešena. Dobar je u odbrani bio Danilo Anđušić koji je nabacio loptu na alej-up Koprivici, ali on to nije mogao da ubaci u koš. 80:53

22:37

Starsport

22:37

35' Novi poeni Jaramaza

Krade loptu Jaramaz i stiže do lakih poena, čime povećava prednost Partizana na 30 poena prednosti. 78:48 Šaranović pravi faul pod košem. Potom Koprivica dolazi do poena ispod koša.  80:48

22:33

34' Jaramaz

Novi poeni Ognjena Jaramaza, prednost Partizana sve više raste, a trener FMP traži novi tajm-aut. 74:48

22:31

32' Novak sa jedne noge

Trojka Novaka kojom se odogovara na tri poena Partizana. 70:48

22:28

31 Balša sa penala

Novi poeni za Partizan preko Balše Koprivice sa linije penala. 68:45

22:27

22:24

30' Nastavlja Partizan sa odbranom

Još jedna agresvina odbrana Partizana. Na drugoj strani Trifunović nije pogodio iz kornera za tri, nije ni Jaramaz bio precizniji. Opet je poslednji napad u četvrtini imao FMP koji je sada u poene pretvorio Jovan Novak. 65:45

22:22

28' Sjajna konekcija u napadu

Lepo su iskombinovali Smailagić i Doužer za lake poene Alena. Sjajan potez potom Uroša Trifunovića koji je predosetio utrčavanja Smita, i plej crno-belih je pogodio uz faul. 65:41

22:20

Starsport

22:20

27' Poeni sa penala

Roberts smanjuje prednost Partizan sa penala. Crno-beli u malo lošijoj seriji napada, a Doužer se priključuje Ponjitki i pravi svoju treću ličnu grešku.

22:18

26' Doužer

Opet strpljiv napad Partizana koji je u poene iz teške pozicije pretvorio Pi Džej Doužer koji posle dužeg vremena igra jednu dobru utakmicu. 61:35.

22:14

Starsport

22:14

25' Dobar napad Partizana

Dobro se kretala lopta u napadu Partizana. Što je omogućilo Kaboklu da primi loptu ispod koša, gde ga je čuvao mnogo niži od njega Roberts, koji je morao da pravi faul,  a pošto je FMP bio u bonusu, onda je Brazilac stao na liniju penala i tako došao do svojih novih poena.

Već u sledećen napadu je Trifunovič pogodio trojku, čime je Partizan došao do nove najveće prednosti na ovom meču. 57:35.

22:13

Ledeju saznao loše vesti

Košarkašu Partizana, Zeku Ledeju je preminuo otac.

22:11

23' Sjajan je Doužer

Novi poeni za Doužera koji igra sjajnu utakmicu. Dobra odbrana Partizana sa početka drugog dela meča, onda faul pravi Doužer koji je tako napravio svoju drugu ličnu grešku. Šutirao je Roberts, a njegoa lopta je ostala na obruču. 52:35

22:10

22' Smailagić se snalazi

Nije zakucao, ali je došao do poena uz faul košarkaša FMP. Posle ovih poena Partizan je otišao na maksimalnih 17 poena prednosti. 50:33

21:58

21' Greši Smit

Odmah po početku drugog poluvremena FMP je došao do poena preko Rebeca koji je ukrao loptu Smitu i lagano loptu položio u koš. Doužer je povećao prednost preko svojih poena sa linije penala.  47:33

21:54

21:50

20' Ponjitka je u seriji

Novi poeni za Mateuša Ponjitku koji je sada u seriji od pet poena zaredom. Novi dobar pas Doužera, koji sjajno proigraava saigrače na terenu. Faul na drugoj strani Kabokla koji je poslao Rebeca na slobodna bacanja, on je bio polovičan sa linije penala. Poslednji napad u prvom poluvremenu je imao FMP, posle bacanja Kabokla koji je promašio oba bacanja. FMP je preko Rebeca došao do trojke uz zvuk sirene 43:31.

21:46

19' Trifunović za tri

Najveća prednost Partizana posle trojke Uroša Trifunovića, koga je Doužer lepo video da je sam i srpski košarkaš je to pretvorio u poene. Mogao je Partizan da u sledećem napadu još više poveča prednost, ali su crno-beli napravili korake

Foster greši u napadu, Partizan ide u kontru, gde do poena dolazi Mateuš Ponjitka 40:26, problem na drugoj strani što je Poljak napravio treću ličnu grešku.

21:44

18' Prolazi Kuzmić

Dobar pas Novaka ka Kuzmiću koji je posle finte šuta došao do poena pored Bruna Kabokla. FMP pokušava da igra brze napade, i to im je sada pošlo za rukom. Sporna situacija u napadu Partizana posle faula nad Doužerom, koji je stao na liniju penala i pogodio oba puta. 35:26

21:41

17' Zakucavanje Doužera

Sjajno zakucavanje Doužera, koji je uhvatio loptu posle promašaja Ponjitke. Trener FMP je posle ovih poena za Partizann tražio tajm-aut. 33:23

21:40

Starsport

21:36

16' Loši napadi Partizana

Malo lošija faza meča Partizana. Novi neiskorišćeni napad crno-belih, srećom po domaće ni FMP ne koristi ovaj period meča da još više smanji zaostatak za crno-belima. Posle toga se otišlo na tajm-aut, a kada su se igrači vratili na teren, Bruno Kaboklo je stao na linije penala i bio precizan oba puta. 31:23

21:34

15' Trojka za goste

Šaranović prekida seriju FMP bez poena, jer je pogodio trojku. Partizan iz brzog napada ne uspeva da doše do koša, a to je prouzrokovalo kontru gostiju, posle koje je Foster stao na liniju penalai to tri puta. Problem za Partizan su lične greške Ponjitke. 29:23

21:32

14' Nema poena za goste

Uspeo je Šaranović da proturi loptu ka Kuzmiću kome je iskliznula lopta, tako da nije mogao da dođe do poena, time se nastavlja serija bez koša gostiju. Na drugoj strani Džejlin Smit je došao do svojih prvih poena. Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost. 29:18

21:28

Starsport

21:28

13' Dobar čelendž

Posle jedne odluke sudija da dodele loptu za Partizan, sa klupe FMP su odlučili da traže čelendž, pa je posle pregledavanja snimka odluka promenjena tako da je lopta bila za FMP. Dobra odbrana Partizana, ali nema pogotka na drugoj strani.

21:26

12' Avramović je u seriji

Nova trojka za Partizan i to za Aleksu Avramovića, crno-beli dižu prednost i sada je ona na osam poena prednosti. Sada dobar pas Alekse za Ponjitku koji nije pogodio otvorenu trojku. FMP sve teže dolazi do poena. 26:18

21:23

21:23

11' Strpljiv napad Partizana

Dobar prodor Avramovića koji je zaustavio Votson i tako poslao pleja Partizana na liniju penala. Aleksa je sa penala bio polovično precizan. Preuzima Partizan u odbrani i to daje leka, crno-beli u napadu su bili strpljivi i preko Koprivice došli do novih poena, 23:16

21:19

10' Avramović diže prednost

Dobra reakcija Partizana posle tajm-aut, serija crno-belih od 5:0, koji je upotpunio Aleksa Avramović svojom prvom trojkom, FMP to prekida preko Votsona koji je do svojih poena došao sa linije penala. A uz zvuk sirene Rebec pogađa posle prodora pored Balše Koprivice. 20:16

21:17

9' Novakova trojka

Loš napad Partizana koji je kaznio Jovan Novak na drugoj strani sa svojom novom trojkom, čime je FMP prišao na tri poena prednosti 15:12. Obradović traži tajm.aut.

21:13

7' Dobra odbrana

Dobrod deluje Partizan u defanzivi, sada je naterao Rebeca na težak šut. Za Partizan je na drugoj strani ispod koša došao do poena Smailagić, a u sledećem napadu je i Jaramaz došao do svojih prvih poena. 15:9

21:11

6' Kaminski povećava prednost

Oba puta je Kaminski bio precizan sa linije penala. A na drugoj strani je posle preuzimanja Jovan Novak pogodio za dva preko Smailagića. Partizan je dobro odreagovao u napadu, gde je pronašao Ognjena Jaramaza koji je bio sam u korneru za tri, ali nije pogodio. 11:7

21:08

Starsport

21:06

4' Novi poeni Anđušića

Posle trojke Danilo je sada fauliran pri šutu za tri poena. Stao je iskusni košarkaš na liniju penala i sva tri puta bio precizan. Nastavila se serija loših napada FMP, dok je Partizan na drugoj strani preko pik en pop igre došao do nove trojke i to preko Frenka Kaminskog. 9:4

21:04

3' Partizan spor start

Rebec povećava prednost FMP, koji je iskoristio to što Partizan opet nije stigao do poena. Napokon po crno-bele Danilo Anđušić je skinuo nulu pored imena Partizana i to posle trojke koju je pogodio iz izlazne kretnje. 3:3

21:02

2' Bez poena

I drugi minut meča je prošao bez poena. Uvodni minuti meča su prošli bez poena. Tek posle dva minuta i 18 sekundi se priv put zatresla mrežica na ovom meču, i to posle poena Kuzmića sa linije penala. 0:1

21:01

Startna petorka, Partizan bez Pantera

21:01

1' Počela je utakmica

Prvi napad su imali košarkaši FMP koji nisu iskoristili dva napada. Partizan je prvi napad protraćio tako što je Frenk Kaminski promašio trojku. Ni Ognjen Jaramaz nije bio precizniji.

19:27

Željko Obradović

"Ispred nas je serija važnih i teških utakmica i ona nam, na neki način, ne dozvoljava da se mnogo bavimo stvarima koje su iza nas. Doputovali smo u jutarnjim časovima i imali jedan trening na kom smo dali sve od sebe da se što bolje pripremimo i odigramo najbolje moguće protiv ekipe FMP-a, koja u poslednje vreme igra veoma dobro", rekao je Obradović.

19:26

19:26

Besplatno za dame

Odlukom kluba na večerašnjem duelu će biti besplatan ulaz za sve dame, kojima neće biti potrebna nikakva ulaznica kako bi ušli u Štark arenu.

19:22

Bez Ledeja

Crno-beli na ovom meču će biti bez pomoći Zeka Ledeja, koji je posle utakmice u Barseloni zbog porodičnih razloga otišao u SAD.

19:17

Poraz u Evroligi

Partizan ovu utakmicu dočekuje posle novog poraza u Evroligi. Izabranici Željka Obradovića su poraženi od Barselone u Blaugrani rezultatom 91:76, što je njihov drugi vezani neuspeh.

Crno-beli su posle ovog meča imali samo jedan trening, tačnije nije prošlo ni 48 sati od trenutka kada su završili susret u Barseloni.

Ova utakmica dolazi u sendviču evroligaških obaveza, jer crno-bele u sledećoj nedelji očekuje duplo kolo, gde će prvo dočekati Baskoniju, pa onda Real Madrid.

19:16

19:15

Dobro došli

U ovom lajv blogu ćemo pratiti sva dešavanja sa utakmice 23. kola ABA lige u kojoj će se u Štark areni sastati Partizan i FMP.