Srbija će igrati u veoma teškoj grupi zajedno sa Nemačkom, Španijom i Austrijom, ali optimizam kod naših rukometaša je na visokom nivou.
"Što da ne, mislim da na svakom prvenstvu se dešavaju neka iznenađenja, možemo očekivati i na ovom, ali naš fokous treba na bude na našoj grupi i na našoj prvoj utakmici. Idemo korak po korak, imamo jako tešku grušu i ta prva utakmica može da bude ključ", smatra Kukić.
U kakvoj formi dočekuješ naredno Evropsko prvenstvo.
"Mogu da kažem da sam spreman. Što se tiče zdravlja, a i fizički osećam se dobro igrao sam poslednjih mesec dana sezone i polako sam tempirao i ušao u formu. Osećam se odlično na terenu, oporavio sam se i to je sada prošlost".
Srbija na ovom prvenstvu dolazi u dosta okrnjenom sastavu.
"Mislim da imamo dosta momaka koji su i dalje tu, nadamo se da će nas zdravlje poslužiti da nećemo imati slične pehove. Imamo mlade momke koji su veoma talentovani i koji če nam pomoći na svim bekovskim pozicijama", veruje bek Srbije.
Koje su po tebi reprezentacije koje su favoriti na predstojećem Evropskom prvenstvu.
"Naravno, pre svega Danska je prvi favorit, naravno Francuzi. Ima dosta zanimljivih reprezentacija, po meni Portugal, igraju dosta brz i moderan rukomet, dosta kvalitetnih individualaca. Ne treba otpisivati ni Švedsku, iz naše grupe Španija i Nemačka, ali mi smo tu da pomrsimo račune drugima i da ostvarimo naš cilj, a to je da prođemo u narednu fazu".
Nedavno si u jednom intervjuu spomenuo kako bi voleo da poseduješ mentalnu snagu kao Novak Đoković, da li misliš da reprezentacija može imati tu snagu na Evropskom prvenstvu.
"Nezahvalno je sada uporediti se sa Đokovićem. Niko ne može da ima takvu mentalnu snagu i taj sklop, jer svi smo dugačiji, svi se trudimo da ugladamo se na najboljeg sportistu svih vremena koji potiče iz naše zemlje, svi smo počastvovani i srećni što imamo priliku da vidimo taj primer i da učimo od njega, ali opet svako je drugačiji, ali mislim da imamo dovoljno iskustva i kvaliteta da to pokažemo na prvenstvu".
Koja je poruka navijačima.
"Pre svefa nadamo se da ćemo imati veliku podršku. Poruka je da budu uz nas za svaku utakmicu za svaki trenutak prvenstva i da budu sigurni da ćemo izgarati i boriti se za nacionalni dres. Nadamo se da ćemo ih za početak obradovati prolazom u narednu fazu". veruje Lazar Kukić.
Evropsko prvenstvu u rukometu na programu je od 15. januara do prvog februara.
Novi predsednik Vaterpolo saveza Srbije Slobodan Soro rekao je posle izbora na tu funkciju da struka mora da se vrati u Savez i da su klubovi osnov svega.
Desni bek PSŽ-a Ašraf Hakimi propustiće utakmicu protiv Bajern Minhena zbog povrede zadnje lože koju je zadobio u poslednjim minutima prve utakmice u Parizu (5:4).
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Prema rečima predsednika rukometnog kluba Partizana Miljana Žugića, crno-beli će naredne sezone svoje evropske mečeve igrati u dvorani "Aleksandar Nikolić".
Novi predsednik Vaterpolo saveza Srbije Slobodan Soro rekao je posle izbora na tu funkciju da struka mora da se vrati u Savez i da su klubovi osnov svega.
Desni bek PSŽ-a Ašraf Hakimi propustiće utakmicu protiv Bajern Minhena zbog povrede zadnje lože koju je zadobio u poslednjim minutima prve utakmice u Parizu (5:4).
Ne postoji bolji način od da pobedom nad "večitim" rivalom (3:0) stavite tačku na još jednu superligaškiu sezonu. Fudbaleri Zvezde su to uradili, ali da li su i svi zavredeli prelaznu ocenu.
Partizan je odigrao još jedan prilično razačaravajući "večiti" derbi, iako je imao više razloga i motiva za borbu od Crvene zvezde. I ponovo je prošao isto kao i pre dva meseca.
Evropska komisija je saopštila da je američka tehnološka kompanija Meta prekršila zakon Evropske unije, jer nije uspela da spreči decu mlađu od 13 godina da koriste platforme Facebook i Instagram.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar