Srbija – Argentina 87:97

Košarkaška reprezentacija Srbije je poražena u četvrtfinalu Svetskog kupa od Argentine rezultatom 97:87.

23:25, 26:29, 18:14, 20:29
  SRB   ARG
  87 : 97
4/4 - To bi bilo to...
Konačan rezultat utakmice - 97:87.
4/4 - Dve promašene trojke Bogdanovića...
Lučić je pokušao da dođe do skoka, ali ništa od toga...
4/4 - Kampaco, pa Dek, Argentina na +10
Opet je Kampaco pogodio neverovatan šut, Micić je izgubio loptu, a Dek zakucao za 95:85 na 48 sekundi do kraja meča.
4/4 - Trojka Bogdanovića!
Argentina je izgubila loptu, a Bogdanović pogodio nestvarnu trojku za 91:85.

80 sekundi do kraja...
4/4 - Promašaj Bogdanovića, poeni Kampaca, penali za Micića
Na 94 sekunde do kraja Argentina je i dalje imala devet poena prednosti.
4/4 - Dva minuta do kraja...
Kampaco je opet iznudio slobodna bacanja, ali je promašio oba.
4/4 - Bogdanović pogađa trojku!
Opet je devet poena prednosti za Argentinu - 89:80.
4/4 - Opet Skola
Fenomenalan pik-en-rol Laprovitole i Skole - 89:78.
4/4 - Srbija bez centra, Bjelica iznudio slobodna bacanja
Sa tajm-auta je Srbija izašla bez igrača na poziciji petice.

Bjelica je pogodio oba slobodna bacanja za 87:78.
4/4 - Argentina ide na dvocifrenu prednost
I Skola je uspeo da iznudi 2+1...

Đorđević je tražio minut odmora na 87:76.

Do kraja utakmice je ostalo 3 minuta i 17 sekundi.
4/4 - Micić dozvolio 2+1
Laprovitola je iskoristio nepažnju plejmejkera Srbije i pogodio uz prekršaj - 85:76.
4/4 - 6:0 serija Argentine i konačno trojka Bjelice!
Loša odbrana Srbije pod obručima, a i promašaji Gudurića i Bogdanovića kažnjeni su poenima Skole.

Konačno je Bjelica pogodio trojku - 82:76 za Argentinu.
Tajm-aut Đorđevića, četiri razlike, sedam minuta...
Bilo bi dobro da je selektor smislio rešenje za nezgodnu Argentinu.
4/4 - Trojka Kampaca, ali pogađa i Jović
Neverovatno... Treća trojka Kampaca.

Uzvratio je Jović - 74:72 za Argentinu.

Srbija je posle tri minuta iskoristila bonus, prekršajem Simonovića, a potom je bio precizan i Garino - 76:72.
4/4 - Loš napad Srbije i trojka Argentine
Dvoumio se Jović, kombinovao sa Jokićem, a centar Srbije nije imao snage da pogodi na drugi obruč.

Usledio je i prekršaj Micića u napadu - 71:70 za Argentinu.
4/4 - Uh...
Ostao je Jokić usamljen na liniji za tri poena, odlučio je da "popravi poziciju", ali je u tome sebi napravio teži posao i promašio.
4/4 - Trojka Gudurića! Vodi Srbija!
Konačno! Trojka Gudurića za 70:68!

Srbija je konačno dobila jednu četvrtinu
Stao je šut Argentine, konačno, pa je mogla i da se razvije igra Srbije.

Nije došlo do toga u željenoj meri, ali se ipak razlika smanjila na pola koša pre poslednjih deset minuta.
3/4 - Kraj, Srbija gubi pola koša
Izuzetno teška četvrtina je završena sa po jednim promašenim napadom na obe strane - 68:67.
3/4 - Koraci, faul u napadu, faul odbrane... Ništa
I dalje neverovatno šta arbitri gledaju, sude ili ne sude...
Propuštena i druga šansa...
Posle promašene Lučićeve trojke na -2, sada je Bjelica promašio polaganje pri zaostatku od jednog poena.
3/4 - I dalje tuča...
Neverovatno... Tokom celog meča arbitri puštaju tuču, Micić se požalio na "crvene rukavice", prethodno je Milutinov sprečen da ubaci zicer, ali je potom prekršaj sviran na Bogdanoviću.

Ubacio je oba penala za 68:67.
3/4 - Prekršaj Milutinova, Dek ubacio penale
Gužvu u reketu Srbije je iskoristio igrač Argentine i povećao prednost na 68:65.
3/4 - Bjelica iznudio faul i pogodio jedno slobodno bacanje
Srbija je stigla na 66:65.
3/4 - Milutinov ulazi u igru
Na tri minuta i deset sekundi do kraja treće deonice prvi put na parketu se pojavio centar Olimpijakosa.
3/4 - Trojka Bjelice iz koraka!
Konačno!

U poslednjoj sekundi napada je Bjelica pogodio nestvarnu trojku za 66:64.
3/4 - Sjajna energija Lučića!
Bjelica je uspeo da osvoji ničiju loptu, pronašao je Lučića u korneru, a on je iskoristio blok Jokića i pogodio za 66:61.

Prethodno je krilni igrač Bajerna iznudio prekršaj Skole.
3/4 - Indisponirani Bjelica... Tehnička Đorđeviću
Prosto je neverovatno kako ništa ne polazi za rukom Bjelici, čak ni zicere nije mogao da pogodi.

Usledila je i tehnička za Đorđevića... - 64:59.
3/4 - Niz grešaka Srbije...
Kampaco i Dek su se šetali kroz reket, Bjelica je izgubio loptu, ali je Lučić prekinuo crni niz pogotkom za dva - 63:59.
3/4 - Trojka Skole, ali i Bjelica pogađa 2+1
Razlika je ostala četiri poena.
3/4 - Trojka Bogdanovića i fantastični Jović!
Otvara srpski bek treću deonicu pogotkom za tri poena - 54:52.

Usledila je odlična odbrana Jovića i oduzeta lopta, a potom je u napadu "zagradio" Kampaca i obezbedio novih 14 sekundi za Srbiju, međutim Lučić je promašio trojku.

Na drugoj strani je Delija povisio na 56:52.
3/4 - Bjelica umesto Raduljice
Đorđević je napravio jednu promenu u odnosu na startnu petorku na početku treće deonice.

FIBA

FIBA
Argentina bi ubacila i "veš mašinu"
Neverovatnih devet pogodaka za tri poena iz 16 pokušaja Argentine, ali se tu ne radi samo o lošoj odbrani Srbije, već o fantastičnoj motivaciji ekipe selektora Ernandesa.

Garino je ubacio deset poena, Dek i Vildosa po devet, a Kampaco ima sedam asistencija.

U ekipi Srbije je lider Jokić (14 poena, 7 skokova, 4 asistencije), Bogdanović je ubacio 10 poena, a Bjelica i Lučić po šest.

Srbija je za 20 minuta zabeležila 25 skokova, od toga 12 u napadu.

Vredi napomenuti da ni sekund nije odigrao Nikola Milutinov.
2/4 - Kombinacija Bogdanović-Jokić za kraj poluvremena
Srpski tim je završio drugi period lepom akcijom Bogdanovića i Jokića za 54:49.
2/4 - Bjelica ubacio jedan penal, Simonoviću dosuđen faul
Jak prekršaj je bio napravljen nad krilnim igračem Srbije, ali je on realizovao samo jedno slobodno bacanje.

Probao je Simonović da dođe do skoka, ali mu je dosuđen faul nad Skolom - 54:47 za Argentinu.
2/4 - Niz koševa na obe strane
Daleka trojka Bogdanovića, ali je potom Dek ponovo pretrčao Bjelicu za 47:40.

Bogdanović je pogodio preko Skole, ali je iskusni centar uzvratio.

U sledećem napadu je Jokić ubacio loptu u koš "iz odbojke", ali je Garino ubacio novu trojku.

Opet je Jokić bio precizan za 52:46, na ulazu u poslednji minut prvog poluvremena.
2/4 - Trojka Jovića, ali i Vildoze...
Sjajno je iskoristio prostor plejmejker Srbije i ubacio trojku, ali je potom to učinio i Vildoza - 45:37.
2/4 - I opet trojka Argentine...
I Patrisio Garino je ubacio trojku, pa je Đorđević zatražio minut odmora - 42:34.
2/4 - Opet trojka Argentine... Ali i Simonovića!
Luka Vildoza je ubacio svoju drugu trojku, ali je uzvratio Simonović, prvom trojkom Srbije - 39:34.
2/4 - Jokić!
Konačno!

Jokić je dobio loptu u reketu protivnika, divno se okrenuo i pogodio uz prekršaj - 36:32.
2/4 - Neverovatno...
Još jedan faul u napadu je napravio Marjanović, a Dek je iskoristio jedno slobodno bacanje za 36:28.
2/4 - Trojke Argentine i katastrofa Marjanovića
Centar Srbije je ponovo zaustavljen u reketu, potom je napravio nesportsku ličnu grešku i veoma lako je prednost protivnika otišla na sedam poena - 35:28.
2/4 - Promašaj Bjelice, odlični Lučić i zakucavanje Bogdana!
Srbija je promašila i petu trojku, ali se Lučić sjajno izborio za loptu. U drugom napadu je Bogdanović ostao sa nižim čuvarom, zaobišao ga i zakucao za 28:27.
2/4 - Loši napadi sa Bobanom
Pojavio se Marjanović na parketu, ali je najpre napravio faul u napadu, a potom lopta nije uspela da stigne do njega.

Usledio je kontranapad Argentine za 27:26, a potom i tajm-aut Đorđevića.
2/4 - Srbija u zoni
Đorđević je drugu četvrtinu počeo u odbrambenoj zoni 1-3-1, što je zbunilo Argentinu u prvom napadu.
2/4 - Vasa pogađa uz faul!
Micić je sjajno otvorio drugu deonicu, pogotkom za dva poena pod prekršajem - 26:25 za Srbiju.
Kampaco diriguje igrom
Omaleni plejmejker je zabeležio čak šest asistencija u prvoj deonici, upisao je i toliko poena.

Istakao se i Gabrijel Dek sa takođe šest poena.

Argentina je napravila ukupno 11 faulova za 10 minuta igre.

Na drugoj strani je Lučić upisao šest poena, Jokić je imao pet poena, četiri skoka i dve asistencije.

Pet poena je zabeležio i Bjelica.

Srbija je upisala čak sedam skokova u napadu, ukupno 15.
1/4 - Kraj prve četvrtine, Argentina vodi
Poslednji napad je Argentina lepo realizovala i na kraju prvih deset minuta imala 25:23.
1/4 - Tehnička za selektora Argentine!
Neverovatno kakav prekršaj nije sviran na Bjelici, ali su arbitri napravili kompenzaciju i dosudili Kampacu prekršaj u napadu.

Selektor Argentije Serhio Ernandes je burno reagovao i dobio tehničku grešku.

Bjelica je ubacio slobodno bacanje, 23:23.
1/4 - Blokada Lučića, Srbija vodi!
Fantastično je krilni igrač Srbije blokirao polaganje jednog od igrača Argentine, a u napadu je Gudurić pogodio za dva - 22:21.
1/4 - Šta se svira, a šta ne...
Sa mnogo kontakta igra u odbrani Argentina, a arbitri imaju neujednačen kriterijum... Posle jednog dosuđenog faula Lučić je pogodio slobodna bacanja, a u sledećem napadu je Bjelica realizovao polaganje - 21:20 za Argentinu.
1/4 - Trojka Kampaca!
Praktično izgubljeni napad Argentine je omaleni plejmejker pretvorio u trojku, pogodivši šut preko Bjelice i Lučića - 19:16.
1/4 - Odličan Jokić, izjednačenje!
Centar Srbije je poentirao, potom uhvatio loptu pod svojim košem, a zatim i otvorio kontranapad ukradenom loptom.

Bjelica je realizovao polaganje za 16:16.
1/4 - Srbiju održavaju slobodna bacanja
Nikako Srbija ne može da razvije igru, Argentina je napravila osam faulova za pet minuta - 16:12.
1/4 - Jak faul na Lučiću
Srpski krilni igrač je ponovo bio aktivan u reketu protivnika, iznudio je prekršaj i pogodio dva slobodna bacanja za 14:9.
1/4 - Bogdanović siguran sa penala, Skola kao plejmejker
Bek Srbije je postigao svoje prve poene, a zatim je Skola asistirao Galiciju za 14:7.
"Tuča"
Prva polovina utakmice je bila obeležena veoma oštrom fizičkom igrom na obe strane.

Argentina je napravila pet prekršaja, dok je Srbiji dosuđen jedan i to namerni Raduljici.
1/4 - Opet skokovi Raduljice i Lučića, rampa Jokića
Mnogo je prostora Srbija imala u napadu, Jokić je promašio, ali su Raduljica i Lučić ponovo bili dobri na skoku

Usledila je i rampa Jokića na drugoj strani - 12:6.
1/4 - Nesportska Raduljice, trojka Skole
Poučeni iskustvom iz utakmice sa Španijom, igrači Srbije su veoma čvrsto ušli u meč, a kao prvi rezultat toga je bila nesportska lična greška za kapitena Srbije.

Kampaco je ubacio slobodna bacanja, a Skola potom i trojku - 12:4.
1/4 - Poeni Jovića i Jokića
Lepo su prostor u reketu videli u dva napada naši igrači i postigli su lake poene.

Prethodno su Raduljica i Lučić uhvatili po skok u napadu - 7:2.
1/4 - 5:0 za Argentinu
Loš start meča za Srbiju, Argentina je povela sa 5:0, a Raduljica je već izgubio jednu loptu.
Petorka Argentine:
Meč za "Gaučose" počinju Fakundo Kampaco, Patrisio Garino, Nikolas Brusino, Markos Delija i Luis Skola.
Srbija startuje sa Raduljicom i Jokićem
Selektor Đorđević je odabrao da utakmicu počne sa petorkom koju čine Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Vladimir Lučić, Nikola Jokić i Miroslav Raduljica.
Poslednje pripreme...
Konačno olakšanje za srpske medije
Lagano zagrevanje...
Stižu Skola i Bobi
Micić izašao na zagrevanje
Plejmejker Srbije je doživeo porodičnu tragediju, ali je ostao u ekipi i među prvima je izašao na zagrevanje uoči početka utakmice.

Dvorana u Donguanu

Dobrodošli!
Pratićemo četvrtfinalnu utakmicu Svetskog kupa u Kini, između selekcija Srbije i Argentine.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.