Srbija - Portoriko 90:47

Košarkaška reprezentacija Srbije je zabeležila prvu pobedu u drugoj fazi Svetskog kupa u Kini.

23:14, 26:12, 22:13
  SRB   POR
  90 : 47
Kraj! Još jedna pobeda Srbije i mesto u četvrtfinalu!
Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su zabeležili i četvrtu pobedu na Svetskom kupu, Portoriko je savladan sa 90:47.

Time je gotovo obezbeđeno mesto u četvrtfinalu, a prvoplasirani u Grupi J će biti određen u duelu Srbije i Španije, koji je na programu u nedelju.

Srbija je u odličnom ritmu odigrala celu utakmicu i ni u jednom trenutku nije dozvolila protivniku da ugrozi njeno vođstvo.
IV - Birčevićeva trojka - Srbija ubacila 90 poena!
Poslednji minut utakmice je otvorio Birčević, trojkom za 90:47!
IV - Srbija na +40!
"Orlovi" su nastavili da melju protivnika i stigli su do viška od 40 poena - 83:43.
IV - I dalje čvrsta odbrana Srbije
I poslednju deonicu je Srbija otvorila čvrstom odbranom, ali je u napadu bilo nekoliko loših rešenja, pre svih greške je pravio Vasilije Micić - 73:39.
Kraj treće četvrtine - velika prednost Srbije
Srpski košarkaši su odigrali sjajnu četvrtinu i povećali razliku u odnosu na protivnika, koji je u drugo poluvreme ušao sa daleko manje energije.

Bilo je momenata u kojima su se "Orlovi" zaigrali na terenu, pa su kao rezultat stigli i pojedini prazni napadi, ali je na kraju sve ponovo došlo na svoje, pre svega zbog odbrane koja nije popuštala.

Na kraju treće četvrtine - 71:39 za Srbiju.
III - Nova trojka Bjelice!
Fantastično šutira košarkaš Sakramenta, ali je Kolijer na drugoj strani zakucao i "vratio" na +30, 69:39.

FIBA
III - Blokada Milutinova!
Centar Olimpijakosa se pojavio na terenu i odmah zabeležio blokadu.

Srbija uprkos prednosti igra i dalje veoma čvrstu odbranu.
III - Trojke Simonovića, Bjelice i Uertasa
Loš ritam u šutu je prekinut sa obe strane, Srbija je na +30, - 65:35.
5 na 1?

FIBA
III - Jokićevo polaganje, pa Bogdanovićevi promašaji
Seriju loših napada je prekinuo Jokić polaganjem, a u sledećem napadu je Bogdanović promašio dve trojke.

Ipak, usledio je koš Jovića - 55:28.
III - Potez više...
Tri napada Srbija nije iskoristila, zaigrali su se "Orlovi", promašili dve otvorene trojke, a potom i izgubili loptu.
Jedna izmena u petorci Srbije
Za razliku od početka utakmice, drugo poluvreme je umesto Birčevića startovao Jokić.
Jokić, kao takav
Kraj poluvremena, Srbija ima višak od 23 poena!
Selekcija Srbije je prvih 20 minuta završila sa velikom razlikom, a selektor Đorđević je lepo rasporedio minutažu gotovo svim igračima, pošto se na parketu nije pojavio samo Nikola Milutinov.

I dalje je najefikasniji Marjanović, sa onih deset poena iz prve četvrtine, Bjelica je sa tri trojke stigao do devet poena, a raduje i činjenica da je proradio šut Gudurića.

Jović je i dalje najbolji asistent sa pet uspešnih dodavanja, dok je Jokić zabeležio osam poena i šest skokova.

Na drugoj strani je Ajzea Pineiro upisao šest poena, a Đan Klavel pet.
II - Četiri poena Portorika pa dve trojke Bjelice
Ne dozvoljava Bjelica da se razlika smanji - 49:26.
II - Trojka Bogdanovića, Srbija na +21
Posle odlične odbrane Jokića krenuo je kontranapad koji je Bogdanović završio trojkom - 43:22.
II - Uska odbrana Portorika, dva promašaja Birčevića
Stručni štab Portorika je odlučio da provocira šut Srbije uskom odbranom usmerenom ka centrima.

Birčević je u dva navrata ostajao usamljen na liniji za tri poena, ali je oba puta promašio.

Na tri minuta do poluvremena Srbija je imala prednost od 38:22.
Dosuđena tehnička Birčeviću, Đorđević pobesneo
Krilni centar Srbije je uhvatio loptu pod svojim košem i pokušao da se laktovima odbrani od nasrtaja igrača Portorika, ali mu je pritom dosuđena namerna lična greška.

Selektor Đorđević je burno reagovao, arbitri su gledali snimak, pošto je Klemente pao kao pokošen i uhvatio se za glavu, iako ga je Birčević zakačio po ramenu.

Na kraju je srpskom igraču i zvanično dosuđena tehnička greška.
II - Dva faula Raduljice u napadu
Kapiten Srbije je zaradio tri lične greške za svega četiri minuta na terenu, od toga dve ofanzivne u uzastopnim napadima.
II - Gudurić se potpuno opustio!
Srpskom timu je veoma potreban doprinos Marka Gudurića, posle prve je upisao i drugu trojku - 36:19.
II - Trojka i Gudurića!
Konačno!

Budući član Memfisa je ubacio trojku za 33:17.
II - Bomba Bjelice!
Sa više od sedam metara je Bjelica upisao svoje prve poene - 30:17.
II - Trojka Klavela, Jokić odgovara pod obručem
Prvu trojku za Portoriko je upisao Klavel, ali je potom Jokić ubacio četiri poena.
Kraj prve četvrtine, Srbija ima +9
U dobrom ritmu je Srbija odigrala prvu deonicu, napadački fokus je bio uglavnom usmeren na centre, dok je u defanzivnom delu bilo određenih problema u napadima Portorika sa krilnih pozicija i iz 1 na 1 situacija.

Marjanović je upisao deset poena, Jović četiri asistencije, a Birčević tri skoka.

Na drugoj strani petorica igrača su upisala po koš, a Ajzea Piniero je imao četiri poena.
Gotova škola, stižu navijači
I - Četiri poena Portorika u nizu, Boban prekida seriju
Posle minuta odmora je Portoriko stigao do poena, ali je Marjanović na drugoj strani ponovo bio gospodar obruča - 17:8.
I - Srbija ima dvocifrenu prednost
Nastavili su igrači Srbije sa odličnom odbranom, ali i kreativnim rešenjima u napadu.

Bogdanović je pogodio slobodna bacanja, a Marjanović i Birčević su iskoristili asistencije i povećali prednost na 15:4.
I - Boban u seriji!
Srbija je pronašla unutrašnju igru na startu meča, Marjanović je dobijao pravovremene lopte od saigrača i postigao šest poena u nizu - 9:2.
I - Konfuzija na terenu
Posle pogotka Birčevića usledilo je nekoliko praznih napada na obe strane, a prve poene za Portoriko je iz kontranapada posle izgubljene lopte Bogdanovića postigao Balkman - 3:2.
I - Trojka Birčevića!
Prvi napad Srbije je završen veoma brzo, šutem Birčevića iz ugla za prvi pogodak Srbije iz igre - 3:0.
Petorka Portorika:
Meč za protivnika Srbije počinju David Uertas, Aleksander Frenklin, Horhe Brajan Dijas, Geri Braun i Renaldo Balkman.
Đorđević je izabrao
Utakmicu će startovati Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Vladimir Lučić, Stefan Birčević i Boban Marjanović.
Akrobate baš i nisu...
"Orlovi" su spremni
Hala nije puna, naprotiv...

B92/AK
"MVP, MVP"
Kako javlja naš reporter Aleksandar Kovačević, Bogdan Bogdanović se zagreva uz povike sa tribina "MVP, MVP".

B92/AK
Legenda svetske, jugoslovenske i srpske košarke Vlade Divac je otkrio šta je poručio reprezentativcima Srbije Bogdanu Bogdanoviću i Nemanji Bjelici.

Opširnije u posebnoj vesti.

Tanjug/AP Photo/Jessica Hill
Stižu i navijači

Jokić na zagrevanju
Sat i po vremena pre početka duela sa Portorikom reprezentativac Srbije Nikola Jokić je izašao na zagrevanje.

...a ovako iznutra

Ovako izgleda hala u Vuhanu spolja...

Jokić je prvi na parketu

Timovi su spremni:

Dobrodošli!
Pratićemo prvu utakmicu druge faze takmičenja na Svetskom kupu za reprezentaciju Srbije.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića će se sastati sa nacionalnim timom Angole.