Grčka i Poljska petardom do finala plej-ofa, laka pobeda Velšana

Širom kontinenta igrani su mečevi polufinala plej-ofa za plasman na Euro 2024.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/IMAGO

Najubedljivija je bila reprezentacija Grčke koja je u Atini lako savladala Kazahstan sa 5:0 (4:0).

Izabranicima selektora Gustava Pojeta nije trebalo mnogo, sav posao Grci su završili već u prvom poluvremenu.

Poveli su u 9. minutu iz penala preko Anastasiosa Bakasetasa, da bi na 2:0 šest minuta kasnije povisio vezista Dimitrios Pelkas.

Nisu se Grci zadovoljili, pa su još tri puta zatresli mrežu golmana Šatskija.

U 37.minutu Fotis Joanidis je povisio na 3:0, da bi tri minuta kasnije pogodio i Dimitrios Kurbelis.

Konačno u 87. minutu stavljena je tačka na ovaj meč autogolom Tapalova.

Profimedia

Grci će se u finalnom susretu baraža sastati sa Gruzijom koja je pred svojim navijačima pobedila Luksemburg sa 2:0 (1:0).

Gosti su od 58. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Maksima Šanoa.

Budu Zivzivadze je doneo vođstvo Gruziji u 40. minutu da bi isti igrač postigao i drugi gol za konačnih 2:0.

Poljska je bez većih problema slavila protiv Estonije, 5:1 (1:0).

Pšemislav Frankovski je doneo prednost domaćinu na Narodnom stadionu u Varšavi i to u 22. minutu, da bi pet minuta kasnije Estonija ostala sa desetoricom zbog isključenja Paskotsija.

To je samo olakšalo posao Poljacima koji su u nastavku lako odradili posao.

Profimedia

Pjotr Zjelinski u 50, Jakub Pjotrovski u 70, Karol Mets u 74. (autogol) te Sebastijan Šimanski u 77. minutu postigli su golove za Poljake, dok je poraz Estonije ublažio Kristo Husar u 78. minutu.

Poljska će u finalnom meču baraža igrati sa Velsom koji je bio bolji od Finske, 4:1 (2:1).

Odlično su odigrali Velšani na stadionu u Kardifu, Dejvid Bruks je načeo goste već u trećem minutu, da bi na 2:0 povisio Niko Vilijams u 38.

Temu Puki je u 45. minutu dao nadu Fincima, ali je sve palo u vodu čim je krenulo drugo poluvreme.

Fudbaler Totenhema Brenan Džonson je u 47. minutu pogodio za 3:1, da bi tri minuta pre kraja Danijel Džejms posle solo akcije postigao konačnih 4:1.