Problem je kapiten Granit Džaka ako pitate mlađu gardu igrača kojima, kako navode švajcarski mediji, smeta konstantno kritički, često i negativan stav najiskusnijeg o igri ekipe.
Ali ako pitate Džaku, problem leži u činjenici da pojedini igrači, pomenuta mlađa garda, ne shvata ozbiljnost igranja za nacionalni tim na način na koji bi to trebalo, posebno na najvećem turniru.
Deluje da je u pitanju klasičan sukob generacija.
Neočekivan remi sa Katarom u prvom kolu Grupe B na površinu je izbacio nesuglasice koje su dosad bile dobro zamaskirane među igračima.
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine saznala je ko će deliti pravdu na jednom od ključnih mečeva grupne faze Svetskog prvenstva protiv Švajcarske.
Džaka, navodno, zahteva od saigrača da se podrede timu i pokažu više discipline.
Prema pisanju švajcarskih medija, nakon što je svima poručio šta je imao, situacija u svlačionici Švajcarske postala je toksična.
"Svi su besciljno trčali okolo, a na kraju, morate poštovati pozicije i samo raditi ono što trener traži. Ne znam, ne morate biti u centru pažnje i pokušavati da sve uradite sami. Šteta, voleo bih da je bilo drugačije. To je stvar discipline. Ako vam nedostaje discipline, teško je. Moramo promeniti mnogo stvari, spustiti se na zemlju i suočiti se sa stvarnošću", rekao je Džaka posle razočaravajućeg remija sa Katarom.
Tanjug/AP Photo/Eakin Howard
Iako kapiten nije imenovao saigrače na koje je mislio, Švajcarci su lako došli do zaključka da su u pitanju Miro Muhajm, Ardon Jašari i Johan Mazambi.
Sva trojica su protiv Katara ušli sa klupe.
Muhajm (levi bek Hamburgera) je zamenio Rikarda Rodrigesa kako bi osvežio odbranu i pomogao da se odbiju napadi Katara, međutim najblaže rečeno nije se snašao.
Napravio je nekoliko početničkih grešaka i, povrh svega, postigavši autogol bio je krivac za izjednačenje rivala. Jašari, koji je, navodno, takođe na tapetu kod Džake, po ulasku u 90. minutu izgubio je loptu u akciji koja je prethodila kombinaciji i napadu iz kojeg je Katar postigao gol.
Bio je previše nonšalantan od ulaska u igru. Konačno, Džaka je u svojoj kritici mislio i na 20-godišnjeg Manzambija, fudbalra Frajburga, čiji ulazak nije doneo apsolutno ništa pozitivno niti korisno timu.
Kapiten reprezentacije Švajcarska Granit Džaka poručio je da njegov tim sa velikim samopouzdanjem dočekuje početak Svetskog prvenstva i duel protiv Katra.
Svih šest duela koje je imao sa protivnicima, Manzambi je izgubio.
Prema pisanju švajcarskog lista "Blik", Džakini komentari nisu dobro prihvaćeni u timu.
Pozivajući se na izvore bliske nacionalnom timu, ovaj portal piše da su neki igrači nezadovoljni preterano kritičnom prirodom kapitena i smatraju da previše negativnosti koju izbacuje utiče na moral, pa ambijent među igračima postaje toksičan.
Donekle je i izjava Fabiana Ridera, još jednog igrača koji je protiv Katara ušao sa klupe, potvrdila postojanje nesuglasica u svlačionici, mada on to vidi samo kao konstruktivnu razmenu stavova.
"Imamo veoma otvorenu komunikaciju unutar tima. Svako može bilo kome da kaže bilo šta. Naravno, imamo svoje vođe, a oni su veoma samokritični", objasnio je Rider.
Demar Derozan pronašao je novi klub u NBA ligi. Šestostruki Ol-star košarkaš dogovorio je jednogodišnju saradnju sa Denver Nagetsima vrednu 3,9 miliona dolara, prenosi ESPN.
Odustajanje Janika Sinera od nastupa na US openu, uz neizvesnost oko forme Karlosa Alkarasa, ponovo je otvorilo pitanje – da li je sada pravi trenutak za Novaka Đokovića?
Bordo, nekadašnji šampion Francuske i klub koji je svojevremeno bio relevantan i na evropskoj sceni, doživeo je potpuni institucionalni slom – Žirondinci su izbačeni u šesti rang takmičenja.
Radnički iz Kragujevca napravio je veliko iznenađenje u petom kolu Superlige Srbije, pošto je u Humskoj savladao Partizan sa 1:0, i to nakon što je više od sat vremena igrao sa desetoricom.
Novak Đoković završio je učešće na Mastersu u Sinsinatiju već posle prvog meča, a nakon poraza od Tijaga Agustina Tirantea govorio je o zdravstvenom problemu koji ga prati godinama.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Albertu Rijeri je bilo dovoljno nekoliko dana da od Crvene zvezde napravi tim. Od onako razbijenog na komade pre nedelju dana do ovoga sada, svaka čast.
Da li vam je zaista potreban SUV? Golf 7 Alltrack nudi povišeno oslanjanje, 4x4 pogon i praktičnost karavana. Pogledajte kako se pokazao posle skoro 200.000 pređenih kilometara.
Novo istraživanje pokazuje da gašenje požara na električnim automobilima nije uvek najbolje rešenje. Stručnjaci poručuju da je prioritet spasavanje ljudi, dok bateriju u pojedinim slučajevima treba pustiti da izgori.
Chery je predstavio prve fotografije novog modela Arrizo 7, a primetno je da njegov dizajn podseća na Audi A6. Novi fastback premijeru će imati na sajmu automobila u Čengduu.
Apple bi sa predstojećom, 12. generacijom Apple Watcha mogao da vrati materijal koji godinama nije koristio za svoje pametne satove, a to je - keramika.
Apple je predstavio nove poslovne uslove za EU nakon zahteva koje je nametnuo Zakon o digitalnim tržištima (DMA), a Evropska komisija pozdravila je izmene i najavila da će pratiti njihovu primenu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar