Sreda, 07.02.2024.

23:10

Ale odveo "slonove" u finale KAN

Fudbaleri Obale Slonovače plasirali su se u finale Kupa afričkih nacija, pošto su pobedili selekciju DR Konga rezultatom 1:0 (0:0).

Ale odveo
EPA-EFE/LEGNAN KOULA

Jedini pogodak na meču postigao je Sebastijan Ale u 65. minutu.

Domaćin takmičenja je bio napadački orijentisan tokom prvog poluvremena, zbog čega je u 43. minutu dobru šansu za gol imao Frank Kesije ali je pogodio stativu.

Ofanziva domaćina se nastavila i u drugom poluvremenu.

U 65. minutu Maks Gradel je centrirao sa desne strane na drugu stativu, dok je na drugoj strani Ale volej udarcem loptu od zemlju preko golmana poslao u gol.

Nakon toga se Obala Slonovače uspešno branila do kraja meča i tako uspela da izbori finale.

Selekcija Obale Slonovače će u finalu igrati sa trostrukim šampionom Afrike reprezentacijom Nigerije, koja je ranije tokom dana posle penala bila bolja od fudbalera Južne Afrike.