Sreda, 20.12.2023.

19:35

Partizan drugi put matirao Zvezdu, Šerif uzvratio - dva gola za pet minuta VIDEO

Fudbaleri Partizana poveli su 2:0 u 171. večitom derbiju u golom Mateuša Saldanje u 66. minutu, ali je samo pet minuta kasnije stigao odgovor na drugoj strani.

Šerif Endiaje koji je ušao sa klupe, postigao je prvi gol za Zvezdu u Superligi.

Saldanja je, sa druge strane, u nezadrživoj seriji - bio mu je ovo 14. pogodak ove sezone.

Zvezdina odbrana je "ispala" u toj situaciji, Saldanja je bio nebranjen, niko ga nije preuzeo, markirao, i stigla je kazna. Prethodno se Brazilac izvukao iz ofsajd pozicije, Zahid ga je idealno uposlio i Glazeru nije bilo spasa.

Saldanja je pogodio kontra ugao Glazerovog gola, za delirijum u Humskoj.

Zvezda je odmah posle drugog primljenog gola zaigrala daleko angažovanije, konkretnije i to joj se isplatilo - Bukari je sa desnog krila ubacio "oštro" pred gol gde je Endiaj nekako ubacio loptu u mrežu.

Najskupljem napadaču Zvezde ovo je bio četvrti gol u sezoni, uz dva koaj je postigao u Kupu i jedan u Ligi šampiona.