23:05

Mbape na oproštaju potvrdio osvajanje Zlatne kopačke, ali PSŽ izgubio VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena neprijatno su iznenadili svoje navijače u pretposlednjem, 33. kolu Lige 1.

Profimedia

Oni su na Parku prinčeva poraženi od Tuluza sa 1:3 (1:1), pa su tako pokvarili priliku da poslednji meč Kilijana Mbapea u dresu kluba u Parizu obeleže slavljenički.

Navijači su mu priredili sjajnu koreografiju, on ih je pozdravio po izlasku na teren, ali sve ostalo od "svetaca" bilo je za zaborav.

Nije se činilo da će PSŽ izgubiti jer je upravo Mbape u osmom minutu postigao vodeći gol za "svece".

Bio je to njegov 44. gol u sezoni (uz deset asistencija) kojim je po šesti put uzastopno potvrdio osvajanje titule najboljeg strelca Lige 1.

Međutim, gosti su do kraja preko Dalinge u 13, Gbohoa u 68. i Franka Magrija u 95. minutu postigli golove i stigli do tri boda.

Monako je pobedom u Monpeljeu obezbedio drugu poziciju i učešće u Ligi šampiona.

Dva gola, Utane u 52. i Fofane u 65. minutu bili su dovoljni "kneževima".

Gubitnik je Ren koji je remijem sa Lensom (1:1) izgubio gotovo sve šanse da se od jeseni nađe u Evropi.

Inače, bitka za Evropu biće žestoka do poslednjeg zvižduka, Brest i Lil će u poslednjem kolu odlučivati direktno o trećem mestu.

Pretekao ih je Marsej koji je kod kuće i pored protesta nezadovoljnih navijača protiv uprave, pobedio Lorijen sa 3:1 i gurnuo ga najverovatnije u niži rang.

Ostaje im nada da u poslednjem kolu mogu da pobedom dođu do baraža za opstanak, ali u tom slučaju će 16-plasirani Mec morati da izgubi.