Fudbal 1

12.5.2024.

22:40

Gol i asistencija Živkovića – Srbin sklonio Olimpijakos iz šampionske trke

Fudbaleri PAOK-a savlaali su Olimpijakos rezultatom 2:0 u velikom derbiju grčkog šampionata.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Najzaslužniji za pobedu Solunjana bio je srpski reprezentativac Andrija Živković sa asistencijom i golom kojim je pečatirao krah gostiju iz Pireja na Tumbi.

Bio je ovo duel za titulu, koja je trenutno najbliža AEK-u koji ima meč manje i sada je na samo bod razmaka od PAOK-a dva kola pre kraja.

Finalista Lige Konferencija Olimpijakos se ovim porazom praktično oprostio od titule i za ovu sezonu.

PAOK je inače poveo u 26. minutu preko Tajsona kome je na atraktivan način - "makazicama", loptu servirao Živković.

Brazilac je potom pogodio gol gostiju za delirijum crno-belog stadiona.

Solunjani su odigrali odličan meč, zatvorili sve prilaze svom golou, a onda u 65. minutu nokautirali goste - Živković je pogotkom krunisao svoju sjajnu partiju.

Otvorio mu se prostor u kontri, bila je to više nego izgleda prilika za brzonogog srpskog reprezentativca, koju je on materijalizovao rutinskom egzekucijom.