Subota, 10.06.2023.

19:43

Kratka radost Čačana – Smederevo 1924 ušlo u Prvu ligu Srbije

U poslednjem kolu Srpske lige "Zapad" rešena i poslednja dilema - ko će u viši rang takmičenja.

Na kraju, u Prvu ligu Srbije preselio se Smederevo 1924 posle pobede protiv Poleta iz Ljubića u gostima 3:1.

Na poluvremenu je bilo 1:1 i taj rezultat davao je čačanskom Borcu kakvu-takvu nadu da u foto finišu može do prvog mesta i prolaza i viši rang.

Borac je ranije upisao tri boda iako nije ni odigrao utakmicu, jer se protivnik Budućnost iz Arilja nije pojavio na utakmici, otud je meč i registrovan službenim rezultatom.

U tom trenutku Borac 1926 je držao lidersku poziciju, ali je čekao ishod meča u Ljubiću.

Tamo je pred krcatim tribinama Smederevo imalo problema u prvom, ali ne i u drugom poluvremenu.

Sa dva gola u nastavku gosti su slomili otpor Poleta i silno obradovali navijače.

Pored Smedereva i OFK Beograda u viši rang iz trećeg razreda takmičenja plasirali su se Dubičica iz Leskovca i Tekstilac iz Odžaka.