Bajern razbio Borusiju u Klasikeru za povratak na vrh VIDEO

Fudbaleri Bajerna vratili su se na čelo tabele u Bundesligi.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

U velikom derbiju na Alijanc areni, u čuvenom Klasikeru, pobedili su Borusiju Dortmund sa 4:2 (3:0).

Tako je Tomas Tuhel na savršen način debitovao na klupi šampiona, a sav posao Bajern je završio još u prvom poluvremenu, kada je u rasponu od 13. do 23. minuta postigao tri gola.

Posle katastrofalne greške golmana Borusije Gregora Kobela u 13. minutu, Bajern je poveo.

Bruka golmana "milionera", u pokušaju da ispuca loptu koju je poslao s druge strane Upamekano, promašio je i ona je završila u mreži.

Od tog šoka, gosti nisu uspeli da se oporave.

U 18. minutu posle kornera iskusni Tomas Miler je poslao loptu u mrežu za 2:0, da bi pet minuta kasnije njegovo ime još jednom bilo na semaforu.

Ovog puta odlično je reagovao na odbitak za 3:0.

Bajern kao da se zadovoljio sa tri gola viška, Borusija je odigrala nešto bolje u nastavku, ali nedovoljno da izbegne najgore.

Prvo je Kingsli Koman u 51. povisio na 40, da bi gosti u finišu ublažili poraz.

Prvo preko Emrea Džana u 72. minutu, a potom i preko Malena u posledjem minutu susreta.