Subota, 01.04.2023.

16:55

Veliki korak Atalante ka LŠ VIDEO

Fudbaleri Atalante ostvarili su važnu pobedu u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao gosti u prvom susretu 28. kola Serije A pobedili ekipu Kremonezea, 3:1 (1:0).

Tako su stigli do 14. pobede i bodovno se izjednačili sa Milanom koji ima 48 bodova i meč manje.

Ekipa iz Bergama povela je minut pre odlaska na poluvreme, a strelac je bio Marten de Ron.

Odlično je šutirao sa ivice kaznenog prostora i poslao loptu u donji desni ugao.

Domaćin je uspeo da izjednači u 55. minutu preko Danijela Ćofanija, ali nisu uspeli da izdrže i stignu makar do boda.

Posle dobre akcije u 73. minutu, Žeremi Boga je primio loptu u kaznenom prostoru i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu za 1:2.

Gosti su pobedu potvrdili u trećem minutu nadoknade, a strelac je bio Ademola Lukman.

U narednom kolu Atalanta 8. aprila dočekuje Bolonju, dok Kremoneze istog dana gostuje Sampdoriji.