17:00

Milenković ostavio Sampdoriju u zoni ispadanja

"Viola" je na gostovanju savladala Sampdoriju sa 2:0 (1:0).

Prva prava prilika na meču pretvorila se u pogodak.

Dodo je sjajno uposlio Bonaventuru koji je preciznim udarcem u 4. minutu savladao golmana domaćeg tima.

Nesmotren potez Viljara iz 29. minuta doneo je penal Fiorentini, koji je posle reakcije iz VAR sobe poništen.

Tačku na pobedu ljubčastih stavio je Nikola Milenković, koji je posle kornera u 58. minutu postigao efektan gol glavom za 2:0.

Fiorentina sada zauzima 11. poziciju na tabeli, dok Sampdorija ostaje u crvenoj zoni kao 19.

Monca je na domaćem terenu savladala Veronu sa 2:0 (0:0).

Prvo poluvreme obeležio je crveni karton Manjanija, posle kog je Helas ostao sa igračem manje.

Domaći su otpor Verone slomili u 68. minutu preko Avgusta, da bi Kolpani u 90. minutu postavio konačnih 2:0.