Četvrtak, 13.10.2022.

17:25

Bundesliga, šta to beše – Partizan drugi put u nedelju dana savladao Keln!

Fudbaleri Partizana savladali su Keln rezultatom 2:0 na domaćem terenu u četvrtom kolu Lige konferencija.

Izvor: LN

Autor: LN

Partizanu je ovo druga pobeda u samo nedelju dana, pošto su prošlog četvrtka savladali Keln na gostovanju rezultatom 1:0.

Crno-beli si novim trijumfom protiv ovog bundesligaša zadržali prvo mesto u Grupi D i jednom nogom zakoračili u nokaut fazu Lige konferencija.

Utakmicu je obeležio haos koji su napravili "grobari", zbog kojih je dvaput u prvom poluvremenu prekinuta utakmica.

Navijači domaćeg tima su ubacivali priotehnička sredstva na teren zbog kojeg je izraelski sudija naredio igračima da napuste teren, a Partizanu je od 38. minuta pretio službeni poraz od 3:0 da se dogodio još jedan prekid.

Utakmica je počela u bržem ritmu od onog koji smo videli u ostatku, a Keln je prvi zapretio.

Popović je odbranio udarac Skiriju, a samo minut kasnije Švebe je zaustavio Meniga.

Već u 15. minutu viđen je prvi gol koji je došao kao poklon crno-belima.

Defanzivacg ostiju Hubers je dodao loptu u prostor Dijabateu u kontri, a on je levom nogom nadmudrio golmana Kelna za prednost od 1:0 i svoj četvrti gol u LK.

Prekidi su potpuno umrtvili ritam i kada se utakmica nastavila dešavanja nisu bila vredna posebnog poemna.

Prvo poluvreme produženo je čak 11 minuta, a u desetom minutu nadokande je novu sjajnu šansu imao Menig, da bi na kraju zatresao prečku.

Drugo poluvreme počelo je slično prvom i viđene su po dve dobre prilike na obe strane, a nije se dugo čekalo ni na gol.

U 52. minutu Urošević je savršenim centaršutom pronašao Rikarda, a snalažljivi napadač je bio najbolji u skoku i glavom je smestio loptu u mrežu Nemaca.

Do kraja utakmice Keln je bio bolji rival i česće je napadao, ali su izabranici Gordana Petrića imali odgovor za sve namere rivala.

Najviše prilika stvorili su gosti u poslednih petnaestak minuta, crno-beli su imali malo sreće, ali Popović na kraju nije morao da vadi loptu iz mreže.

Na kraju, izuzetno zaslužena i sigurna pobeda srpskog tima.

Utakmicu iz Humske mogli ste da pratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.