Neprijatni gosti: Fener i Omonija bez problema

Fudbaleri Fenerbahčea i Omonije slavili su prvom meču četvrtog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Fenerbahče je u poslednoj rundi kvalifikacija gostovao Austriji u Beču u prvom susretu i slavio rezultatom 2:0.

Već u osmom minutu je turski tim došao do pogotka, kada je Džošua King na asistenciju Rosija zatresao mrežu domaće ekipe.

Rezultatom 1:0 u korist Fenera se poluvreme i završilo, a drugo je počelo žutim kartonom Galvaa što će biti kobno po Austriju nešto kasnije, tačnije u 83. minutu kada je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Samo nekoliko minuta kasnije, Serdar Dursun u tom 89. minutu trese mrežu Austrijanaca i Fenerbahče dolazi do vođstva i pobede rezultatom 2:0.

Istim rezultatom (2:0) je Omonija iz Nikozije pobedila Gent na gostovanju u Belgiji. Haralambus je u 19. minutu susreta postigao vodeći pogodak, da bi Barker u 76. minutu postavio konačan rezultat.