Subota, 16.04.2022.

20:27

Drama: Vlahović u 95. minutu spasao Juventus

Fudbaleri Bolonje odigrali su nerešeno protiv Juventusa rezultatom 1:1 u utakmici 33. kola italijanske Serije A.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Bolonja je umalo šokirala veliki Juventus, ali je srpski reprezentativac Dušan Vlahović uspeo u finišu susreta da rastuži domaći tim i donese bod crno-belima.

Bolonja je uspela da povede preko Marka Arnautovića, minuti su je delili od pobede, a onda se pojavio Dušan Vlahović.

Posle ne preterano uzbudljivog prvog poluvremena u kom golova nije bilo, ali ni previše spektakularnih prilika usledilo je neverovatno uzbudljivo drugo poluvreme.

Odmah u 52. minutu je Arnautović pobegao odbrani Juventusa, kao što možete videti na snimku, pa asistenciju Sorijana pretvara u vođstvo od 1:0.

Imao je Juventus neke fantastične prilike, mogao do izjednačenja u nekoliko navrata, ali do gola nisu mogli.

Sve se potpuno zakuvalo u finišu utakmice, kada je VAR odredio direktan crveni karton Adami Sumaru zbog prekršaja kao poslednji igrač odbrane, a to je posebno naljutilo Garija Medela.

On je imao šta da kaže sudiji, uneo mu se u lice i za 10 sekundi dobio dva žuta kartona pa se Sumaru pridružio u svlačionici, a na terenu je ostalo još 9 izabranika Siniše Mihajlovića.

Bolonja nije uspela da odoli snažnom Juventusu. Dušan Vlahović je ponovo bio heroj i pogotkom u 95. minutu spasao Juventus.