22:54

Tadić pogodio i odveo Ajaks u 1/8f, Inter pokorio Tiraspolj

Ajaks je pobedio u gostima Borusiju Dortmund 3:1 (0:1).

Dušan Tadić, kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije, bio je strelac i na ovom meču.

U prvom meču je Ajaks na svom terenu deklasirao Dortmund, ali su se u gostima protiv nemačkog tima ozbiljno namučili.

Kada je Mats Humels dobio direktan crveni karton u 29. minutu, delovalo je da će Ajaks lako izaći na kraj sa Dortmundom sa igračem više.

Ipak, u 37. minutu je srušen Belingem u kaznenom prostoru i Oliver je pokazao na belu tačku.

Penal je realizovao Marko Rojs i pogodio za 1:0.

Izjednačenje je doneo Dušan Tadić u 72. minutu, kada je dočekao dobar centaršut na drugoj stativi i zatresao mrežu.

Vođstvo je doneo Sebastijan Ale golom u 84. minutu, na asistenciju Entonija.

Tačku na meč u 93. minutu stavio je Klasen.

Sporting je na svom terenu deklasirao Bešiktaš 4:0 (3:0).

Sada Sporting ima šest bodova i ostaje u borbi za plasman u nokaut fazu. Biće veoma zanimljivo do kraja u ovoj grupi. Bešiktaš je otpao jer nema nijedan bod.

Sve je u Lisabonu rešeno već u prvom poluvremenu.

Pedro Goncalveš je prvo pogodio u 31, pa zatim i u 38. minutu, a Paulinjo je u 41. minutu povisio na 3:0.

Pablo Sarabija pobrinuo se za ’’poker’’ u 56. minutu.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Inter je slavio u Tiraspolju protiv Šerifa – 3:1 (0:0).

Sada se ozbiljno zakuvalo u toj grupi – Real Madrid ima devet, Inter sedam, Šerif šest bodova, posle četiri odigrana kola. Šahtjor nema nijedan bod u ovoj grupi.

Šerif se dobro držao u prvom poluvremenu. Svi su bili iza lopte, branili su se, čekali su kontre, a Inter je imao čak 14 šuteva ka golu, doduše jedan u okvir gola.

Jedan sjajan udarac Džeka odbranio je golman Šerifa u 34. minutu, dok je u 40. Lautaro Martines pogodio stativu.

Šefi je slomio Marcelo Brozović golom u 51. minutu, kada je dobro pogodio donji levi ugao.

Prednost je duplirao Škrinjar u 66. minutu i rešio je meč.

Za 3:0 se u 83. minutu pobrinuo se Aleksis Sančes.