Kazahstanci posle drame i penala obradovali Partizan

Dobre vesti za fudbalere Partizana iz Kazahstana.

MSIzvor: B92
Podeli
EPA-EFE/HUGO DELGADO
EPA-EFE/HUGO DELGADO

*Boldovani timovi su prošli dalje

Šahtjor iz Karagandija je u revanšu izbacio rumunski FCSB (bivša Steaua) na penale 5:4 (2:1) za plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Kazahstanci su u prvom meču poraženi u Bukureštu 1:0, ali su u Karagandiju uspeli da pobede 2:1 i odvedu meč u produžetke, a potom i penale.

Gabišev je doveo domaćina u vođstvo u 11. minutu, izjednačio je Koman u 76. i kada se spremalo slavlje FCSB-a usledio je šok u prvom minutu nadoknade u režiji Tatubajeva.

Na penal-ruletu je Morutan jedini promašio i Šahtjor je prošao dalje, čime je obradovao Partizan.

Crno-beli su se tako ugurali u status nosioca do kraja kvalifikacija za Ligu konferencija, tačno kao poslednji ispod crte, pošto je rumunski klub imao bolji koeficijent.

Baš pred žreb u ponedeljak, naravno ako Partizan izbaci Dunajsku Stredu...

A potom ga čeka Soči.

Liga konferencija, 2. kolo (revanši)

Šahtjor Karagandi – FCSB 2:1 (5:3 nakon penala)
Liepaja – CSKA Sofija 0:1 ( 1:3 nakon penala)
Tobol – Hajduk Split 4:1 (nakon produžetaka)
Birkirkara – Olimpija Ljubljana 1:0 ( 4:5 nakon penala)
Bodo – Valur 3:0 (1:0)
Dinamo Brest – Plzen 1:2 (0:1)
Honka - Domžale 0:1 (0:1)
Kešla – Soči 2:4 (1:2)
Vaduz – Ujpešt 1:3 (1:1)
Sumgait – Čukarički 0:2 (0:2)
Vorksla – Kups 2:3 (nakon produžetaka)
Santa Koloma – Hibernijan 1:2 (0:0)
Haken – Aberdin 2:0 (0:0)
Levadija – Dandalk 1:2 (1:2)
Sepsi – Trnava 1:1 (3:4 nakon penala)
Žilina – Apolon 2:2 (1:1)
Arhuns – Larne 1:1 (0:1)
Ašdod – Karabag 0:1 (0:1)
BATE – Dinamo Batumi 1:4 (1:0)
Ber Ševa – Arda 4:0 (2:0)
Makabi Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (2:1)
Milsami – Elfsborg 0:5 (0:3)
Rakov – Suduva 0:0
AEK – Velež
Borac BL – Linfild
Konas – Priština
Fejenord – Drita
Partizani – Bazel
Puškaš – RFS
Rijeka – Gzira
Škendija – Riga
Slask – Ararat
Vojvodina – Panevežis
Aris – Astana
Servet – Molde
Kraovija – Lači
Bohemijans – Dudelanž
DAC – Partizan
Maribor – Hamarbi
Osijek – Pogon
Vlaznija – Apolon
Santa Klara - Škupi

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

strana 1 od 2 idi na stranu